5.00 / 1 oy

Ağustos ayında yenebilecek balıklar nelerdir?

Pandemi falan derken çıkıp da halden balık almak bile zor gelmeye başladı ama ağustos ayında tekrar düzenli olarak balık yemeye başlamak istiyorum. Benim bildiğim kadarıyla Ağustos ayında özellikle sardalya, mercan ve çingene palamudu çok taze ve lezzetli olur. Evde ıstakoz yapmak için taze ıstakoz almak için de çok doğru bir dönemdir. Istakoz kadar çok bilinmese de pavurya (büyük yengeç) da çok lezzetli bir böcektir ve tereyağı ile inanılmaz lezzetli olur. Kıskaçlarının altındaki etleri bile lezzet olarak başlı başına yeterlidir.

Balık pazarında esnafla sohbet ederken hangi balığın çıkıp hangi balığın çıkmadığını öğrenmiş olurduk, mesela kalkan balığının fiyatı ara ara düşünce almaya fırsat olurdu. Bu sene gidemediğimiz için bu bilgilerden de mahrum kalmış olduk. Yakın zamanda balık alıp da bilgi vermek isteyen olursa diye soru açıyorum, herkese sağlıklı ve bol balıklı günler diliyorum.

aramo

23.07.2020 22:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ağustos ayında yenebilecek balıklar nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.