5.00 / 1 oy

Çalınan hesap şifrelerimi nereden kontrol edebilirim?

Sürekli olarak çeşitli büyük online hizmetlerin (internet sitesi, uygulama vb.) şifrelerinin çalındığu ve verilerin sızdırıldığı ile ilgili haberler görüyorum, peki hang, platformdan hangi şifrelerim çalındı ve nereye sızdırılıyor bu veriler sorusunu uzun zamandır merak ediyordum. Meğerse hangi hesabınızın şifresinin sızdırıldığını kontrol edebilmeniz için bir internet sitesi varmış ve örneğin benim 58 platformdaki şifrelerim çalınarak sızdırılmış.

Hangi sitelerdeki bilgilerinizin çalındığını görebilmek için https://leak-lookup.com/search adresine girin (önce ücretsiz olarak kayıt olun) ve hangi bilgilerinizin çalındığını bu arama kutusundan arama yaparak görüntüleyebilirsiniz. Son olarak bu platformlardaki şifrelerinizi mutlaka değiştirin.

leak-lookup

 

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan benzer içerikler için;

bkz: Tarayıcıda yazılan yıldızlı şifreleri nasıl görebiliriz?

bkz: Windows 10 Bilinen Ağların Wi-fi Şifrelerini Görmek

bkz: Zoom Uygulamasında ID ve Şifre Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

bkz: Netflix'te Profil Şifresi Nasıl Konur?

bkz: Şifresi Unutulan Windows 10 Nasıl Açılır?

bkz: Android'de Wi-Fi Şifrelerini Görmek

Erkan.Çetinkaya

21.05.2021 09:54

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 24 Şubat 2022 04:45
    0

    bana sürekli google'dan ve chrome'dan bildirimler geliyor bu sitedeki şifreniz çalınmıştır değiştirin diye, demek ki google da hangi şifrelerin çalındığını ve paylaşıldığını biliyor ve takip ediyor

  • 4 Mayıs 2022 02:20
    0

    google sağolsun arada mail atıyor şu sitelere giriş yaptığın şifreler internette mevcut değiştir diye, o kadar çok siteye kayıt olunca ben bile şifrelerimi hatırlamıyorum açıkçası çalanlara da bravo

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çalınan hesap şifrelerimi nereden kontrol edebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.