5.00 / 1 oy

Şifresi Unutulan Windows 10 Nasıl Açılır?

Ram'i olmadığı için yıllardır kullanmadığım bir bilgisyar kasasını depodan çıkarttım ve içine ram takarak faal hale getirmek istedim ama yıllar önce artık Windows 10'a ne şifre yazdıysam bir türlü hatırlayamıyorum. Forlatlamak da istemiyorum çünkü cihazda kurulu olan programlardaki çalışma dosyalarını da kaybetmek istemiyorum.

Aklıma ilk gelen çözüm hard diski söküp başka bir bilgisayara harici disk olarak takmak ve bu şekilde dosyaları kurtarmak oldu ama meğerse windows'un kurulu olduğu sürücü şifreleniyormuş ve harici olarak başka bir bilgisayara taktığınızda maalesef bu sürücünün içini göremiyorsunuz, aynı hard diskte windows kurulu olmayan diğer sürücünün içini ise görebiliyorum.

Bir şekilde benim windows 10'un oturum açma şifresini geçmem gerekiyor ama ne güvenlik sorusu hatırlıyorum ne de şifre. Bir yandan bu şifrenin işinin de benim bu şifreyi atlayamamam olduğunun da farkındayım ama şartlar bir şekilde bu şifreyi bulmamı ya da bulmadan bypass etmemi gerektiriyor. Var mıdır bildiğiniz bir hal çaresi yazar arkadaşlar? Elim tornavida tutar, şunu çıkart şunu tak derseniz yapabilirim ya da az biraz dos da bilirim, şu komutları yaz deseniz bir şekilde onu da uygulayabilirim..

Ahmet.Güler

02.01.2021 18:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şifresi Unutulan Windows 10 Nasıl Açılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.