5.00 / 1 oy

instagram neden facebook'tan daha popüler?

Acaba sadece bizim ülkemizde mi Instagram kullanımı Facebook'u solladı ve Facebook kullananlara amca ve teyze muamelesi yapılıyor diye merak ettim ve Google Trends'de Instagram ve Facebook popülerlik grafiklerine baktım.

instagram google trends

facebook google trends

Grafikten de görülebileceği gibi Facebook 2012 yılından beri düşüşe geçmişken instagram ise sürekli olarak global olarak kullanıcılarını artırmaya devam ediyor. Peki facebook bu kadar bütünleşik ve her türlü kişiye ve işletmeye faydalar sağlarken nasıl oluyor da instagram gibi basit bir uygulama daha popüler hale gelebiliyor?

Emel Saruhan

22.09.2019 02:10

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Eylül 2021 02:01
    6

    aslında bu sorunun cevabı da bir şekilde kendi içinde. bir zamanlar neden facebook çok popülerdi? çünkü herkes facebook kullanmaya başlamıştı ve yıllardır görmediğiniz arkadaşlarınıza yıllar sonra bir anda ulaşabilme imkanı elde etmiştiniz. bugün de instagram daha popüler, çünkü herkes instagram kullanıyor. popüler olan şeyi popüler yapan da yine zincirleme olarak kendisi oluyor yani. bu konuda bir kanaat önderi olduğunu düşünmüyorum ben, organik olarak popüler olan ne ise bu bir şekilde gündem oluyor ve insanlar da topluca bu yeni modaya ayak uydurmayı tercih ediyorlar.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
instagram neden facebook'tan daha popüler?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.