5.00 / 1 oy

Chrome'da CSV formatındaki şifreler nasıl import edilir? (2020)

Karantina günlerini fırsat bilerek temizlik yapayım derken en büyük temizliği Google hesabımda yapmaya karar verdim çünkü hem tarayıcı çok yavaşladı, hem de yılların gereksiz birikintileri falan ne varsa gitsin istedim. Bookmarkar'ı bir hesaptan diğerine export/import yaptım ama iş şifrelere gelince ufak bir engelle karşılaştım. Aynı işlemi yapacak arkadaşların da bu problemi yaşayacaklarını düşünerek hızlıca çözümü paylaşmak istedim.

Eskiden Google Chromre'da şifreleri import ve export etmek çok kolaydı, sanırım güvenlik gerekçeleri ile export etme özelliğini aktif tutup csv formatına export edilmiş şifreleri geri import etme özelliğini gizlemişler. Bu özelliği tekrar aktive etmek için yapmanız gerekenleri yazıyorum.

1. Google Chrome'da şifreler sayfasını chrome://settings/passwords adresine girerek açın.

2. Kayıtlı şifrelerin sağ tarafındaki üç noktaya basınca sadece dışa aktar seçeneği göreceksiniz. Eğer amacınız şifreleri export etmekse bu seçeneği kullanabilirsiniz. Ama amacınız benim gibi önceden csv formatında export ettiğiniz şifreleri başka bir hesaba import etmek için "şifreleri dışa aktar" seçeneğine sağ tıklayarak açılan menüde incele seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza sayfanın html kodlarının olduğu bir sayfa gelecek. Gözünüz hiç korkmasın çünkü hiç kod yazmayacağız, sadece gizlenmiş olan içe aktarma seçeneğini görünür yapacağız o kadar.

Kırmızı ile etrafını çizdiğim alan içinde yeşile boyadığım hidden kodunu çift tıklayarak silin, hepsi bu.

chrome şifreleri içe aktar csv

3. hidden kodunu sildiğinizde içe aktar seçeneği görünür olacak. Artık csv formatlı şifrelerinizi Chrome'da import ederek içe aktarabilirsiniz.

chrome şifreleri içe aktar butonu

trapper34

29.03.2020 14:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da CSV formatındaki şifreler nasıl import edilir? (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.