5.00 / 1 oy

Android'de Wi-Fi Şifrelerini Görmek

Önceden bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağlarının şifreleri cihazınızda kaydedildiği için daha sonra tekrar bağlanmak istediğinizde tekrar şifre girmenize ya da şifreyi hatırlamanıza gerek kalmaz. Örneğin Windows bilgisayarlarda önceden kaydedilen şifreleri görmek için Windows 10 Bilinen Ağların Wi-fi Şifrelerini Görmek işlemini uygulayabilirsiniz. Android cihazlarda (telefon ve tablet gibi) da yine önceden girmiş olduğunuz kablosuz ağ şifreleri telefona kaydedilir ama bu şifreleri görmek için biraz uğraşmanız gerekir. Android 10 güncellemesi alan cihazlarda bu işlemi artık daha kolay hale getirmişler; Android 9 ve öncesi cihazlar için ise maalesef root işlemi yapmak gerekiyor.

Android 10 sürümü bir cihaz kullananlar, önceden bağlanmış olduları kablosuz ağların şifrelerini görmek için şu adımları takip edebilirler:

Not: Telefonunuzun markasına göre bu arayüz değiştirilmiş olabilir. Ham Android 10 işletim sistemi kullanan cihazlarda bu menüler görüntülenebilir.

- Ayarlar > Ağ & İnternet > Wi-Fi (Settings > Network & internet > Wi-Fi) menüsüne girin.

- Kayıtlı Ağlar (Saved networks) menüsüne girin

- Karşınıza çıkan liste, sizin daha önce kablosuz olarak bağlantı kurduğunuz ağların isimleri. Parolasını öğrenmek istediğiniz ağı seçin ve paylaş seçeneğine basın. Telefonunuz bu aşamada sizen parmak izi ya da desen çizimi ile kimliğinizi doğrulamanızı isteyecek

android kayıtlı wifi ağları

- Karşınıza bir QR kod çıkacak. Bu QR kodu okuttuğunuzda içinde yer alan bilgi, ilgili wi-fi ağının şifresidir.

emre dayan

03.02.2021 16:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android'de Wi-Fi Şifrelerini Görmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.