5.00 / 1 oy

Netflix'te Profil Şifresi Nasıl Konur?

Özellikle aile hesaplarında tek bir Netflix üyeliği altında birden çok profil olabiliyor. Bu tür hesaplarda Netflix hesabına giriş yapan birisi istediği profili seçebiliyor ve bu profil ile film ve dizileri izleyebiliyor. Bu da beraberinde iki farklı problem getiriyor:

1. Netflix, izlediğiniz filmleri kaldığınız yerden devam ettirme ya da listelerinizi tutabilmenizi sağlayan kişiselleştirme özellikleri sunuyor. Birden fazla kişi ortak profil ile film ve dizi izlemeye çalışınca da bütün bu kişiselleştirme ayarları bozuluyor. Yarım bırakılan film ve diziler, önerilen film ve diziler, listeler bozuluyor.

2. Netflix profili biraz da mahremiyet anlamına geliyor, geçmişte hangi filmleri ve dizileri izlediğinizi başkalarının görmesini istemiyorsanız ya sürekli geçmişinizi temizleyeceksiniz (bkz: Netflix'te Son İzlenenler Nasıl Silinir?), ya da sizin profiliniz ile ailenizden ya da arkadaşlarınızdan kimsenin giriş yapmasına izin vermeyeceksiniz. Bunun için de profilinize şifre koymanız en pratik çözüm.

Neyse ki Netflix yakın zamanda Netflix hesabı içindeki her bir profil için ayrı şifre koyma özelliğini ekledi ve bütün bu problemler de sona erdi. Çok kısa ve kolay bir işlem olsa da ben yine adım adım Netflix profili için şifre nasıl eklenir göstermek istiyorum.

 

Netflix Profiline Şifre Koyma

1. Netflix'te hesabınız ile oturum açın.

2. Şifre koymak istediğiniz profil için Profil Kilidi yerine basın.

3. Sizden iki adet şifre istenecek. Önce Netflix hesap şifrenizi yazın, ardından da profil için seçmek istediğiniz profil kilidini belirleyin.

 

Benzer yazılar ve tartışmalar için:

Netflix Party (Teleparty) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Netflix'te izlemeye devam et kısmını iptal etmek

Netflix'te film ya da diziyi bir daha gösterme demek

tamtam

30.10.2020 02:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 9 Mayıs 2022 02:53
    0

    bir de şifrenizi artık eşe dosta pek vermemeye çalışın, yakında netflix ip adresleri üzerinden tespit edecek ve ceza kesebilir diyorlar

  • 9 Mayıs 2022 03:28
    0

    tüketicisi olduğunuz bir firma size nasıl ceza kesebilir ki? en kötü ihtimalle faturanıza ek bir bedel yansıtmak isteyebilirler ki bu durumda üyeliğinizi iptal ederseniz muhtemelen bu ödemeyi yapmanıza da gerek kalmaz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Netflix'te Profil Şifresi Nasıl Konur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.