5.00 / 1 oy

Metunic hesapları arasında alan adı (domain) transferi nasıl yapılır?

Nic.tr kapandıktan sonra com.tr uzantılı alan adlarını (domain) metunic'e transfer etmiştim, bugün alan adlarından birisini başka birisine transfer etmem gerekli oldu ama hosting firmalarındaki gibi metunic hesapları arasında iç transfer yapabilmeye izin veren bir sistemleri yokmuş, sorumlu değişikliği için sorumlu değişikliği onay formunu com.tr uzantılı alan adının sahibi olan firmanın doldurması ve transfer edilecek metunic hesabının sorumlu kodunu yeni yetkili olarak tayin etmesi gerekiyor. Alan adları çoğunlukla internet sitesini yapan yazılım firmaları tarafından kendi hesaplarına satın alındıkları ve bir süre sonra genellikle ulaşılamaz duruma geldikleri için mantıklı geldi aslında süreç. Böylece eğer alan adının sahibi olan firma, kimseyle muhatap olmadan alan adını ister kendi metunic hesabına, isterse de transfer etmek istediği farklı bir kuruma transfer edebilmiş oluyor.

Anlamadığım şey ise şu, https://www.metunic.com.tr/content/formlar sayfasındaki formlar nic.tr'de kalan alan adlarını metunic firmasına taşımak için ilgili bilgiler kullanılarak doldurulmuş, peki bir alan adının bir metunic hesabından başka bir metunic hesabına transfer edilebilmesi için ne yapacağız?

koroglu

24.07.2020 14:12

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Ekim 2020 11:56
    7

    Az önce metunic hesapları arasında alan adı transferi yaptım. Süreç olarak kendilerine mail atmanızı ya da destek talebi açarak hangi hesaba hangi domain'leri iletmek istediğinizi yazmanızı istiyorlar. Sistemsel bir gönder al durumu yok yani, mail atmanız yeterli.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Metunic hesapları arasında alan adı (domain) transferi nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.