5.00 / 1 oy

Zoom Uygulamasında ID ve Şifre Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Zoom uygulaması ile ilgili en sık merak edilen birkaç özelliği buradan paylaşmak istedim. Az önce paylaştığım Zoom'da İleri Tarihli Bir Görüşme Zamanlamak gibi zamanlanmış görüşmelerde her seferinde ID oluşturmak ve güncel ID bilgisini her seferinde yeniden paylaşmak zaman kaybına dönüşüyor. Özellikle uzaktan eğitim veren öğretmenlerin her gün belli saatlerde uzaktan bağlantı açması durumlarında yeniden ID almaları ve herkese yeni toplantı ID'lerini iletmeleri gereksiz oluyor. Bu sorunu çözmek için Zoom, sait ID ve şifre oluşturma özelliğine sahip.

Zoom'da yeni bir toplantı oluştururken kullandığımız New Meeting ikonunun altındaki oka tıklarsanız alt kısmında Use My Personal Meeting ID (PMI) yazısını göreceksiniz. Bu seçeneği işaretlerseniz her görüşme için sabit olarak sizin ID'niz kullanılmış ve sabitlenmiş olur. 

zoom id şifre sabitlemek

Şifreyi sabitlemek için de ID'nizin sağ tarafındaki oka tıklayın ve açılan ek seçenekler arasında  PMI Settings seçeneğini seçin.

zoom pmi settings

Açılan pencerede sabit olarak kalmasını istediğiniz şifreyi yazabilir ve kaydetmek için Save butonuna tıklayabilirsiniz.

zoom şifre sabitlemek

Sabit ID adresini değiştirmek ise sadece ücretli PRO hesaplarında bulunduğu için ücretsiz hesaplarda değiştirmek mümkün değil.

 

E.Boztaş

04.09.2020 01:38

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 10 Eylül 2020 09:51
  17

  tam yazarın anlattığı gibi adım adım uyguladım ve sorunsuz olarak da çalıştı. kendi adıma teşekkür ediyorum

 • 10 Ekim 2020 01:34
  5

  internet aslında uzun yıllardan beri temel bilgi kaynağı olarak görev görüyordu ama iletişim olarak da karantina dolayısıyla temel iletişim kaynağı olma görevi üstlendiği için zoom gibi uygulamaları verimli kullanma gereği de önemini artırdı. Yazara ben de anahtar teslim açıklamaları için teşekkür ediyorum

 • 20 Kasım 2020 09:54
  4

  zoom, online eğitim konusunda bence piyasada ücretsiz olarak tercih edilebilecek en mantıklı program. google ve facebook gibi dünya devleri bu alanda yııllardan beri çalışıyorlar ama uygulamaları ciddi bir ihtiyaç olduğunda sınıfta kaldı. şifre sabitleme sorununun çözümü için yazar arkadaşa ben de güzel ve açıklayıcı yazısından dolayı teşekkür ederim

 • 16 Eylül 2020 10:55
  4

  Artık bir süre daha temel iletişim ve eğitim kaynağımız internet ve online uygulamalar olacağa benziyor. yazara zaman ayırıp bu açıklamaları hazırladığı için teşekkür ediyorum. bende de sorunsuz olarak ID ve şifre sabitleme işlemleri gerçekleşti

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zoom Uygulamasında ID ve Şifre Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.