5.00 / 1 oy

HTTP Error 404. The requested resource is not found hatası ve çözümü

404 hatası, erişilmek istenen bir sayfanın o sunucuda olmadığı anlamına gelmektedir. Eğer bir html, jpg, php ya da aspx dosyasını açmak isterken HTTP Error 404. The requested resource is not found hatası görüyorsanız, erişmek istediğiniz dosyanın sunucuda olmadığı anlamına gelmektedir.

HTTP Error 404. The requested resource is not found hatası ile karşılaşılan birkaç durum daha var. Bunlardan birincisi sitenizin http ya da https protokolleri için binding işlemleri yapılmamış ya da hatalı bir yönlendirme ile yapılmış olabilir. Bu durumda sunucu, açmaya çalıştığınız dosya dışında farklı bir dosyayı açmaya çalışıyor olabilir. Bir diğer sık rastlanan durum da örneğin default giriş sayfasının index.php ya da default.aspx olması gibi durumlarda sunucularda bu sayfaların bulunamamasıdır. Eğer elle erişmek istediğiniz url'leri tam sayda listeleri ile belirtirseniz problemi çözebilirsiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

06.11.2020 00:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
HTTP Error 404. The requested resource is not found hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.