5.00 / 1 oy

Ahşap pergola ayağı sabitlemek için öneriler

Selamlar, açık alanda bir yere hem üzerini kapatarak kullanabilmek ve hem de zeminini farklı yapabilmek için izole bir yer yapmaya karar verdim ve bunun için de dört tarafı kapalı, ayaklı bir pergola yapmaya başladım. Ama ayaklarını gömebileceğim toprak bir alan yok, bir şekilde de ayaklarını sabitlemek istiyorum.

Yere gömmek ya da vidalamak mümkün olmayan bir yerde pergola ayaklarını sabitlemek için önerilere ihtiyacım var. Her ne kadar 8x8 ahşap kullanıyor olsam da yine de düşmelere ya da çalınmaya karşı bir şekilde bu pergolayı nasıl sabitleyebilirim?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: 1. sınıf ahşap ile 2. sınıf kereste arasındaki fark nedir?

bkz: Tik yağı ile ahşap yağı arasındaki farklar nelerdir?

bkz: Ahşapta cila üzerine yağ uygulanabilir mi?

bkz: Ahşapta çatlak tamiri nasıl yapılır?

bkz: Ahşaptan tutkal nasıl sökülür?

bkz: Ahşap için çivi dedektörü tavsiyesi

emirkan

20.09.2021 15:04

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Eylül 2021 18:09
    7

    merhaba, ayaklarına çimento dökebilirsiniz. bunun için dikdörtgenler prizması şeklinde büyük bir yağ kutusu bulabilirsiniz ve içerisinde ayaklarını çimento ile beton yapabilirsiniz. böylece hem yere temas eden yerler ahşap olmamış olur ve ahşabı sudan korumanız kolaylaşır, hem de istediğiniz gibi devrilmelere karşı ağırlaşacağı için daha korumalı hale gelir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ahşap pergola ayağı sabitlemek için öneriler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.