5.00 / 1 oy

Ahşap için çivi dedektörü tavsiyesi

Ahşap ve marangozluk işlerine bir süredir hobi olarak merak sardım ve bu hobiyi hesaplı şekilde yapabilmek için mümkün olduğunca palet benzeri ücretsiz ahşaplardan edinmeye çalışıyorum. Ancak paletlerde ve önceden kullanılmış ahşaplarda önceden çakılmış olan vida ve çiviler ahşap üzerinde kullandığınız testere ya da planya gibi elektrikli el aletleri için tehlike arz ettiği için çok dikkatli olmak ve önceden tespit ederek bu metalleri ahşaptan mutlaka tamamen çıkartmak gerekiyor. El ve göz yordamıyla ahşapta vida ve çivi aramak bir yere kadar etkili olabildiği için (avcılardan ve savaşlardan mermi kovanları bile ağaçların içinde kaldığı için ahşaplardan çıkabiliyormuş) çok da pahalı olmayan bir çivi dedektörü edinmeye karar verdim.

400 TL'ye Bosch Truvo Dijital Tarama Cihazı almayı düşünüyorum. Bu cihazın bir diğer özelliği de akım geçen yerleri tespit etmek olduğu için duvarın altında elektrik akımı geçen yerleri ve dolayısıyla elektrik kablolarını da bulabilmeye yarıyor ve her anlamda çok faydalı bir cihaza benziyor.

Acaba aynı işi görecek daha hesaplı bir dedektör bulabilir miyim yoksa ucuz etin yahnisinden çekinerek bu harcamayı bir yatırım olarak yapmalı mıyım?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Hesaplı ve kaliteli planya tavsiyesi

bkz: Planya bıçağı nasıl bilenir? (Bosch GHO 6500)

bkz: Planya ile MDF kesilebilir mi?

bkz: Planya Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Ahşap parke rengi nasıl değiştirilir?

bkz: Zımba teli sökücü tavsiyesi (Ahşap ve kumaş için)

emirkan

01.09.2021 19:16

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ahşap için çivi dedektörü tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.