5.00 / 1 oy

Ahşap ayaklı barfiks aleti projesi

Eve ayaklı barfiks almak istiyorum, çünkü duvara asılan modellerin beni ne kadar taşıyabileceklerinden ve bu yük stresine ne kadar dayanabileceklerinden emin değilim. Ama ayalı modeller de genellikle döküm demirden yapılan ve markalı modeller oldukları için fiyatları çok pahalı ve böyle bir masraf yapmak da istemiyorum.

Ahşaptan ayaklı bir barfiks aleti yapmak geldi aklıma, bu konularda çok ilgim ya da becerim yoktur ama koca kütleleri taşıyan ahşapların beni kolaylıkla taşıyabileceğini düşünüyorum ve fiyat olarak da baktığımda 100 TL ancak tutar tutmaz gibi görünüyor tümü.

Ahşaptan ayaklı barfiks aleti hazırlayabilmek ya da bir marangozdan sipariş verebilmek için örnek alabileceğim bir proje var mıdır yoksa karakalem aklıma geldiği gibi bunu çizmeli miyim?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Ahşapta kere şeklinde delik açmak için ne almalıyım?

bkz: Ahşap parke rengi nasıl değiştirilir?

bkz: Sistre Nedir ve Ahşap Parkeye Nasıl Uygulanır?

bkz: 3 Boyutlu Ahşap Mobilya Modellemek İçin Program Tavsiyesi

bkz: Kavela (Ahşap Dübel) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Ahşaptaki Delikler Nasıl Kapatılır?

emirkan

16.08.2021 21:44

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 17 Ağustos 2021 06:01
  11

  bence öncelikle ayakları yere sağlam basmalı. Bunun için iki 8x8 ahşap direk, üst kısım için hem taşıyabilmesi ve hem de kavranabilecek kadar ince olabilecek demirden bir silindir ve son olarak da devrilmemesi için mümkünse 8x8 ve biraz uzun ayaklar yeterli.

  maliyet olarak 2 metre yükseklikte bir ahşap barfiks aleti için maliyet muhtemelen 200 TL kadar olacaktır. dolayısıyla gayet mantıklı, yaptırırsanız fotoğrafını da paylaşmanızı rica ederim merak ettim.

 • 1 Ekim 2021 09:21
  0

  ayaklarını yere sabitlemezseniz atletizm sporlarındaki gibi uçarak takla atıp yere inmeniz gibi durumlar da olabilir. eğer evinizin içine böyle bir spor aleti düşünüyorsanız mutlaka yere düşmemesi için ya zemine, ya duvara bir şekilde sabitlemek için de bir çözüm düşünün. eğer zemini bozamam diyorsanız da 4 taraflı olarak geniş ayaklar yapın ki siz barfiks çekerken devrilmesin en azından.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ahşap ayaklı barfiks aleti projesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.