5.00 / 1 oy

Evdeki güneş paneli ile ne yapabilirim

Selamlar, evde 45 watt gücünde iki adet güneş paneli var. Panelleri bir arkadaşımın bir projesi için almıştık ama sonra proje iptal olunca yer sıkıntısı falan derken paneller bende kalmış oldu ve aylardır da öylece duruyorlar.

Elektrik işlerinden hiç anlamam ama solar panel kullanarak harici bir aküyü elektrik depolama amacıyla kullanıp bu enerjiyi de çok elektrik tüketmeyen bir elektrikli aletin enerji ihtiyacını sağlamak amacıyla kullanabilirim diye düşünüyorum.

45 watt'lık iki adet günceş panelim olduğu için toplam 90 watt elektrik gücüne sahip olduğumu anlıyorum, buna uygun olarak satın almam gereken başka aletler nelerdir (akü gibi) ve nasıl bir bağlantı kurduğumda ne kadarlık bir elektriksel fayda sağlamış olurum?

Konuyla ilgili bilgim olmadığı için ilgili diğer sorularımı ayrı başlıklar halinde açacağım, solar panellerle ve paralel hobilerle ilgili yazar arkadaşların cevap vermelerini umuyorum.

aliyener

05.10.2020 13:30

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Kasım 2021 02:29
    0

    kışın araştırın, youtube'da bol bol video var. ne yapacağınıza yer müsaitliğinize ve bütçenize göre karar verdikten sonra yazın geniş vakitte rahat rahat yaparsınız.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evdeki güneş paneli ile ne yapabilirim

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.