5.00 / 1 oy

Yurt dışından alınan Playstation 5 Türkiye'de garanti kapsamına girer mi?

Türkiye'de Playstation 5 oyun konsolları hem çok yüksek fiyatlara satıldığı için, hem de parasını verip satın almak istediğinizde bile stoklarda bulamadığınız için yurt dışından gelecek bir arkadaşıma Playstation 5 getirtmek, yani konsolu yurt dışından satın almak gibi bir planım var. Ama konsolu satın aldıktan sonra bozuk gelmesi ya da kullanırken bozulası durumunda ne yapabileceğim konusunda soru işaretlerim olduğu için bu soruyu açmak istedim.

Yurt dışından satın alınan ve Türkiye'ye getirilen Playstation 5 yine Sony tarafından garanti kapsamında sayılır mı yoksa yurt dışından satın alındığı için garanti kapsamı sadece satın alındığı ülkede mi geçerli olur? Eğer garanti kapsamında olmayacaksa ucuza satın alalım da tasarruf edelim derken bozulursa ya da direk bozuk çıkarsa bu sefer tamir ettirmek için daha fazla masraf yapmak gerekmesin?

Editör editi: sitedeki benzer sorular:

bkz: Playstation'da ailecek oynanabilecek oyun tavsiyeleri (2021)

bkz: Playstation Store'da Wishlist'e eklediğim oyunları nereden bulabilirim?

bkz: amazon.de'den playstation ya da xbox alsam ne kadar vergi çıkar?

bkz: Playstation 4'te hangi oyun ne kadar yer kaplıyor nasıl görülür?

bkz: Playstation Dualshock 4 V2 Orijinal mi Nasıl Anlaşılır?

bkz: Playstation 4'te Oynanabilecek En İyi 10 Dövüş Oyunu (2020)

aenis

05.03.2021 15:05

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 5 Mart 2021 19:47
    34

    Çoğu marka, dünyanın hangi ülkesinden o markanın ürününü satın alırsan al, international warrany kapsamında ürününün arkasında durur ve garantisini verir. Ama Playstation 4'te dediğiniz durumu bizzat yaşamış birisi olarak yurt dışından satın aldığım ve Türkiye'ye getirdiğimde bozuk çıkan konsolu garanti kapsamında tamir ettirememiştim. Sony, bu konuda maalesef yardımcı olmuyor. Hatta Türkiye'den Playstation 5 satın alacağınız zaman bile Sony Eurasia garantisi olduğuna emin olarak satın almalısınız.

  • 15 Kasım 2021 03:57
    0

    gireceğini sanmıyorum, hatta yurt içinde satılan playstation ve xbox'larda da kimi üründe sony/playstation garantili olarak geçiyor kimisinde ise ithalatçı garantili olarak geçiyor. playstation 5 için bir şey diyemem ama şu an xbox s serisi ürünler yurt dışından daha ucuza alınabiliyor kasm indirimleri sayesinde. insanlarda da dolar 10 tl oldu fiyatlar uçacak algısı ile inanılmaz bir harcama ve sahip olma isteği var, herkes alabiliyorken şimdi alayım diye her şeyi almaya çalışıyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yurt dışından alınan Playstation 5 Türkiye'de garanti kapsamına girer mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.