5.00 / 1 oy

Playstation Dualshock 4 V2 Orijinal mi Nasıl Anlaşılır?

Sony DualShock 4 V2 ZCT2 (Playstation 4 kolu) satın alacağım ama kolun fiyat aralığı sadece orijinal olduğunu iddia eden ürünlerde bile 300 TL ile 650 TL arasında değişiklik gösteriyor. Eski kolun tekinde eksen kayması problemi (kolun kendi kendine hareket etmesi) yaşadığım ve garantisi de bittiği için yeni bir kol almaya karar verdim ama paramla düdükleneceğim gibi bir his var içimde.

300 TL civarı satılan ürünlerin yorumlarında da 650 TL civarı satılan ürünlerin yorumlarında da benzer şikayetler ve ürünün faturasının gelmemesi ya da kolun orijinal olmadığını iddia eden müşteri yorumları var, yani orijinal olmayan dualshock kollar da orijinal diye yutturulmaya çalışılıyor ve alışveriş siteleri de nasıl olsa satışı kendileri değil sitede satış yapan dükkanlar oldukları için bu duruma ses çıkartmıyorlar. Peki parasını verip de Sony marka ve orijinal olduğuna emin olduğumuz bir kol almak istesek ne yapmamız gerekiyor? Playstation kollarının orijinallerinde taklit edilemeyen belirgin bir özellik var mı? Örneğin etiketinde bir hologram ya da kutusunda bir barkod ile sony dualshock oyun kollarının orijinalleri ile sahteleri birbirlerinden nasıl ayırt edilebilir?

Edit: Amazon.com.tr'den 430 TL'ye sipariş ettim ve kafam artık rahat. 300 TL civarına hepsiburada'da, n11'de ve gittigidiyor'da farklı satıcılarda da vardı ama 100 TL fazla vereyim yeter ki kafam rahat etsin.

gumanji

01.12.2020 00:48

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 14 Eylül 2021 21:45
    3

    internetteki dualshock fiyatlarındaki farka bakınca bir kısmının orijinal olmadığı zaten hemen belli oluyor. orijinal olmayan ürünü ucuza satanda sorun yok ama orijinal olmayan kolu da orijinal gibi pahalıya satan uyanık esnaf yüzünden gamer olmaya bile korkar olduk

  • 25 Mayıs 2022 02:18
    0

    rolex bir saatin orijinalliğini ayırt edebilmek ne kadar uzmanlık gerektiriyorsa bence dualshock kollarının başarılı imitasyonlarının orijinal oluğ olmadığını anlamak da bir o kadar güç. gerçi sony servisine gösterseniz muhtemelen seri numarasından garantisinin geçerli olup olmadığına bakarak anlayabilir ama kolun sağına soluna bakarak bence çok zor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation Dualshock 4 V2 Orijinal mi Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.