5.00 / 1 oy

amazon.de'den playstation ya da xbox alsam ne kadar vergi çıkar?

Amazon.de sitesinden (Amazon Almanya) oyun konsolu sipariş etmek gibi bir projem var (bkz: Amazon.de'den sipariş versem ne kadar masraf çıkar?) ama ben de çıkacak vergi konusunda tereddütler yaşamaktayım. Gerçi gözümü karartıp sipariş vermek istesem de stoklarında olmadığı için sipariş de veremiyorum ama her gün artık takıntı oldu, birkaç saatte bir amazon.de sitesinden playstation 5 bakıyorum ve kazara stokta görsem muhtemelen hemen sipariş verip başıma gelecekleri izleyeceğim.

Sitede amazon.de'den sipariş veren kimse varsa ne kadarlık bir alışveriş karşılığında ne kadar vergi ödemesi yaptığını paylaşabilir mi? Çin'den sipariş veren birisi her bir sipariş için 17 TL vergi ödemesi yaptığını yazmıştı (Joom'dan Alışveriş Yapanların Deneyimleri ve Şikayetler) ama ürün fiyatları ile vergi tutarları arasında bir ilişki var sanırım.

Edit: İngiltere'den dart ekipmanı alan vatandaş da 35 TL ödemiş (dartscorner.co.uk sitesinden sipariş vermek güvenli mi?)

afsaroglu

17.12.2020 00:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Eylül 2021 16:24
    3

    xbox series x çıktığından beri amazon.de'den de mediamarkt.de'den de bulunamadığı için dert etmenize gerek yok :) series s ara ara mediamarkt'a düşüyor, onu satın almak isterseniz aradaki fiyat farkı ne derece sizi mutlu eder bilemiyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
amazon.de'den playstation ya da xbox alsam ne kadar vergi çıkar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.