5.00 / 1 oy

Uzaktaki Musluğu Telefondan Açıp Kapatmak

Hobi bahçesinde damlama ile sulama yapan basit bir düzen kurdum. Önce zaman ayarlı bir musluk açıp kapatan sistem almayı düşündüm ama daha sonra yağışlı havalarda vs. manuel uzaktan müdahale edebilmek için telefondan kontrol edebileceğim, açık ya da kapalı olduğunu görebileceğim bir musluk sistemi edinmenin daha mantıklı olduğuna karar verdim.

Bahçede elektrik var ama internet yok, gerekirse bağlatabilirim ama. Bluetooth bağlantı ile birkaç metreden kontrol edilebilen basit musluk sistemleri varmış ama ben yaklaşık 30 km uzaktaki bir bahçeyi uzaktan yönetmek istediğim için bluetooth sistemi işime yaramıyor. RFID, GSM ya da Wifi ile uzaktan açıp kapatabileceğim, o anda açık ya da kapalı olduğunu görebileceğim bir musluk sistemini nereden edinebilirim ve maliyeti ne olur?

Hüseyin.Turan

29.09.2020 19:59

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Kasım 2021 23:43
    0

    şehir dışındaki hobi bahçelerini uzaktan yönetebilmek için mantıklı olabilir ama ben olsam bir de kamera taktırıp acaba açıldı mı kapandı mı diye kontrol etmek durumunda hissederdim muhtemelen. bunların zamanlayıcılarını edinmek daha hesaplı ve mantıklı olmaz mı?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uzaktaki Musluğu Telefondan Açıp Kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.