5.00 / 1 oy

Playstation 4'te hangi oyun ne kadar yer kaplıyor nasıl görülür?

Playstation 4 pro kullanıcısı olarak 1 TB harddiske sığamıyor olmaktan muzdarip durumdayım. Eskiden bilgisayar harddiskleri 1-2 TB boyutunda olurlarmış, o zamanlar bile içinde programlar, oyunlar falan derken sığılıyormuş. Şimdi ise bir oyun alıyorum, 60-70 GB download yapıyor. 1 TB harddisk de 15-20 oyun olunca doluyor ve yeni oyun indirmeden önce eski oyunlardan birisini silmek durumunda kalıyorum. Çünkü "Cannot download because there is not enough free space" diye bir uyarı çıkıyor.

Sormak istediğim soru ise hangi oyunun ne kadar yer kapladığına teker teker bakmak zorunda kalmadan tek seferde tümünü aynı yerde görebilmek istiyorum, örneğin windows'ta dosyaları klasör görünümünde boyutlarına göre sıralayıp hangi dosyaların fazla yer kapladıklarını tek ekranda görebiliyorum ve alan yönetimi yapmak daha kolay oluyor. Playstation arayüzünde de benzer bir ekran var mıdır? Amacım tüm oyunların harddiskte kapladıkları boyutları tek seferde görebilmek ve mümkünse sıralayabilmek. Böylece belki oynadığım 3-4 oyunu silmek yerine oynamadığım tek bir oyunun çok fazla yer kapladığını görebileceğim ve onu kaldırmam yeterli olmuş olacak.

gumanji

14.12.2020 11:16

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Aralık 2020 12:11
    18

    Settings > Storage menüsü altında zaten bunu görmek mümkün diye biliyorum. Menüye ilk girdiğinizde Applications, Capture Gallery, Saved Data, Themes kategorilerinin kapladıkları yerler ve en altta da free space adı altında sistemdeki toplam boş yer miktarı yazıyor. Örneğin Applications altına girerseniz de tüm uygulamaların ve oyunların boyutları liste olarak görünüyor ve istediğiniz uygulamayı da buradan seçerek silebiliyorsunuz.

    Not: oyunlar da uygulamalar menüsü altında.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4'te hangi oyun ne kadar yer kaplıyor nasıl görülür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.