5.00 / 1 oy

Surfshark VPN İncelemesi (2021)

Benim için uzun bir araştırma günü oldu, bugünkü süreci özetleyebilmek için sabahtan beri açtığım 2021 için VPN Tavsiyesi ve Surfshark VPN Türkiye'de Engelleniyor mu? başlıklarına bakabilirsiniz. Sonuç olarak NordVPN ve Expressvpn Engelleme Sorunları başlığında fiyatları da paylaştığım gibi Surfshark VPN satın almaya karar verdim. Bu kararı verirken aşağıdaki maddeler kararımı vermemi sağladı:

- Türkiye'de bir çok popüler VPN servisinin engellenmiş olması

- Surfshark VPN'in tüm dünyada güvenlik, hız ve fiyat performansı açısından ilk 5'te gösterilmesi

- Dolar ve Euro kurlarından dolayı aylık 1-2 dolarlık oynamalar bile bizde büyük bir fiyat değişikliğine yol açıyorlar. Surfshark VPN çok ucuza en kapsamlı çözümü sunuyor

- 30 gün para iadesi yapabiliyorsunuz

- 7/24 canlı desteği var

- Sınırsız cihazda kullanılabiliyor

Surfshark VPN'e 1 ay kampanyalı olarak kayır olmak için tıklayın

Not: Surfshark'a kayıt olduktan sonra güvenliğiniz gereği 2 aşamalı doğrulama sistemi (2FA) özelliğini etkinleştirmenizi öneririm. Böylece kazara şifrenizi birisi bulsa bile sizden bağımsız olarak oturum açamamış olur.

Surfshark üyeliğini satın aldıktan sonra evdeki tüm akıllı cihazlara ilgili uygulamayı kurdum. Apps&Extensions sayfasında tüm akıllı cihazlar için geliştirdikleri uygulamaları görebilirsiniz.

surfshark uygulamalar

Surfshark VPN'i henüz birkaç saattir kullanıyorum ancak Türksat Kablonet'te ve Turkcell Superonline'da engelsiz olarak çalıştıklarını teyit etmiş oldum. Hız testlerimde ise 100 mbit internet için Amerika sunucusuna bağlandığımda aldığım hız testi sonucu yaklaşık 50-60 mbit arasında oldu.

Windows 10 için uygulamaları oldukça kullanışlı ve kullanımı yormuyor. Farklı bir ülkeden sunucuya bağlanmak için sunucuları listelemek ve en memnun kaldığınız sunucuları favoriye ekleyerek hemen bulmak çok pratik.

surfshark windows

CleanWeb özelliği ile reklamları ve kötü niyetli uygulamaları da engellemek mümkün.

VPN Kill Switch özelliği ile de VPN bağlantınızın kopması durumunda kazara kendi IP adresiniz ile iz bırakmamanız amacıyla internet bağlantınız tekrar VPN bağlantınız kuruluncaya kadar bloke ediliyor.

Android uygulamasında da yine benzer pratik bir arayüz ve özellikleri en hızlı şekilde kullanmak mümkün.

surfshark android

macOS ve Linux uygulamalarını henüz denemedim. Tarayıcı eklentileri olarak da Google Chrome ve Firefox tarayıcıları için hazırladıkları eklentileri indirip tarayıcınıza ekleyebiliyorsunuz. Akıllı televizyonlar için de Fire TV ve Android TV uygulamaları mevcut. iOS telefonlar için de yine Android telefonlarda olduğu gibi uygulamaları mevcut.

Fiyat olarak Surfshark VPN'i NordVPN ve ExpressVPN'den daha ucuza almış olduğum için özellikle güvenlik ve hız konusunda aynı verimi alıp alamayacağımdan şüpheleniyordum ancak hız konusunda wi-fi ile sağladığım bağlantımın birazcık altında bir hız vererek beni çok mutlu etti, güvenlik konusunda ise log tutmuyorlar ve bilgi paylaşımı yapmıyorlar.

TV'de Netflix, Amazon Prime Video, Hulu ve Kodi gibi dijital yayın platformlarını kullanmanıza olanak tanıyor, Playstation için de farklı sunuculara bağlanma seçeneği sunuyor. Online oyun oynayan birisi olmasam da bu hızların muhtemelen olası bir takılmaya neden olacağını tahmin etmiyorum, ping değerleri de görebildiğim kadarıyla oldukça düşük.

Torrent kullanıcıları için de özel P2P sunucuları üzerinden bağlantı kurulduğu için anonim bir download özelliği sunmuş oluyor.

Şifreleme (encryption) konusunda ise AES-256 standardında şifreleme yaptığı için tüm verileriniz kırılması imkansız bir algoritma ile korunmuş oluyor.

Surfshark, kendi DNS sunucularına sahip (bkz: DNS Nedir?), aynı zamanda panellerinden Smart DNS araçlarına da erişebiliyorsunuz.

Edit: Surfshark Alert Nedir?

bulent ezgu

30.12.2020 20:02

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 20 Eylül 2021 07:31
  11

  hız kesintisi olmuyor demek doğru olmaz, ben de bir süredir ücretli olarak surfshark vpn kullanmaya başladım ve az da olsa ping ve yavaşlama var. ama 100 mbps internet ile vpn açık değilken kablosuz olarak 90 mbps hız ile bağlanıyorsam vpn aktif durumdayken de yine 65 mbps'nin altına düşmüyorum. opera'nın ücretsiz vpn'i ile iki basamaklı sayıları bile göremiyorum, diğre vpn'ler de son derece güvensiz olduğu için surfshark almış olduğum için son derece mutluyum.

 • 8 Ekim 2021 02:46
  0

  dün ben de nord vpn ile surfshark arasında uzun süre kararsız kaldıktan sonra premium olarak surfshark üyeliği satın aldım. şimdilik son derece hızlı ve vpn kullandığımın bile farkında değilim. mac adresimi değiştirip değiştirmediğini merak ediyorum ama detaylı testlerini fırsat bulunca yapacağım ve paylaşacağım.

 • 2 Aralık 2021 07:02
  0

  aylık yaklaşık 2 dolara güzel bir kampanya yapmışlar ama dolar 10 liranın üzerine çıktığından beridir dolar görünce beynim yanmasın diye sayfayı kapatıyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Surfshark VPN İncelemesi (2021)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.