5.00 / 1 oy

NordVPN ve ExpressVPN Engelleme Sorunları

Sabahtan beri hangi VPN servisinin Türkiye'de engellenmemiş olduklarının ve bu servislerden de hangilerinin hem hesaplı bir VPN çözümü olarak hem de hızlı ve güvenilir bir internet gezinimi sağladıklarını araştırıyorum (bkz: 2021 için VPN Tavsiyesi). Ama farklı internet servis sağlayıcıları farklı VPN servislerinin IP adreslerini blokladıkları için kendi senaryomda evde Türksat kablonet ve cep telefonlarında da Turkcell Superonline tarafından bloklanmamış VPN servislerini bulmaya çalışıyorum (bkz: Kablonet hangi VPN'leri Engelliyor?).

İnternetten (ekşi sözlük'ten ve şikayetvar'dan) yaptığım araştırmalar sonucunda çok popüler olmalarının da etkisi ile NordVPN ve ExpressVPN servislerinin bloklandıklarını öğrendim, her ikisi de destek verme konusunda çok başarılı firmalar oldukları için dönem dönem bu engellemeleri aşmayı başarmış olsalar da netice olarak iki firmanın da servislerini satın almamayı tercih ettim.

Aslında her iki firma da dünyadaki en iyi VPN'lerin listelendikleri sitelerde ilk 5'e giren çok kaliteli servisler sunuyorlarmış ancak Türkiye'de IP adresleri bloklandığı için bu verimliliklerini almak maalesef mümkün görünmüyor. Bu tercihi yaparken tüm vpn servislerinin fiyatlandırma politikalarının 2 yıl ve üzeri servisleri satmaya yönelik hazırlanmış olmasının da etkisi oldu.

ExpressVPN'de 18 aylık üyelik aylık 6.67$'a denk geliyor. TL'ye çevirirsek toplam 750-800 TL gibi toplam bir ücret, aylık da yaklaşık 50-55 TL gibi bir ödeme oluyor.

expressvpn fiyatları

NordVPN'de ise yine kampanyalı fiyatlara baktığımızda en hesaplı seçenek olan 27 aylık planda aylık 28-30 TL gibi bir ödeme çıkıyor.

nordvpn fiyatları

Surfshark'ta ise aylık ödeme 27 aylık üyelik planı için 16-20 TL gibi bir ücrete denk geliyor.

surfshark fiyatları

İlerleyen saatlerde gelen edit: O zaman hangi VPN servisini satın aldın derseniz bkz: Surfshark VPN İncelemesi (2021)

bulent ezgu

30.12.2020 11:38

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 27 Mart 2022 03:32
    1

    vpn üzerinden girilen trafiğin network ağı yöneticisi tarafından da görülemiyor olması gerekir değil mi mantık olarak? sonuçta vekil sunucu üzerinden tüm trafik gerçekleşmiş oluyor

  • 22 Nisan 2022 08:39
    0

    nord vpn yatırım almış, mevcut vpn hizmetim bitince bir denemek istiyorum acaba hız ve ping durumları daha da iyileşmiş midir denemek lazım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NordVPN ve ExpressVPN Engelleme Sorunları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.