5.00 / 1 oy

Surfshark Alert Nedir?

Sabahın erken saatlerinde başlayan VPN araştırmalarım (bkz: 2021 için VPN Tavsiyesi) sonucunda Surfshark VPN satın aldım ve birkaç saatlik de olsa neler tecrübe ettiğimi şu şekilde paykaştım: Surfshark VPN İncelemesi (2021)

SurfShark VPN hizmeti satın alırken aylık 1 dolar ek ödeme yaparak Surfshark Alert adında bir hizmet daha satılmakta olduğunu görünce acaba nedir, değer mi değmez mi diye biraz araştırma yaptıktan sonra çok faydalı olabilecek bir araç olduğu sonucuna vararak bu aracı da sepete ekledim.

Surfshark Alert, Surfshark VPN içinde üyelik esnasında ya da sonradan satın alarak aktive edebildiğiniz bir ek araç. İşlevi ise takibe aldığınız e-posta adreslerinin bilgilerinin (şifresi vb.) internette sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol etmek. Örneğin bir internet sitesine kayıt olurken kullandığınız bir e-posta adresi bu siteden bir şekilde ele geçirilip de internette bu bilgilerin paylaşıldığı mecralarda listelenirse size hangi e-posta adresinizin kaç yerde sızdırıldığının bilgisini vermiş oluyor. Başkasına ait mail adreslerini ise kontrol edemiyorsunuz, listeye mail adresi ekleyince o adrese bir aktivasyon maili gönderiliyor ve o adresin size ait olduğundan bu şekilde emin olmuş oluyorlar. Sayı olarak ise herhangi bir sınır yok, sınırsız sayıda mail adresinin güvenlik kontrollerini bu araç sayesinde yapabiliyorsunuz. Ekran görünümü ise şu şekilde:

Surfshark AlertEkran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi benim kontrol etmek için listeye eklemiş olduğum mail adreslerinden üçünde breach (ihlal) tespit edildi. İhlal tarihini ve son kontrol tarihini de yine panelden görebilmek mümkün.

Henüz denememiş olsam da kimlik kartlarını ve kredi kartlarını da yine olası sızıntılara karşı test etmek mümkün. Kimlik ihlal durumu için listede sadece ABD ve Bulgaristan seçenekleri görünüyor ama daha fazla ülke için de çalışmalar devam ediyormuş.

bulent ezgu

30.12.2020 23:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Ekim 2021 02:28
    7

    bir surfshark kullanıcısı olarak kendi eklediğim hesapların şifrelerinin nasıl internet ortamında ifşa olduklarını ve satılmaya başladıklarını surfshark alert sayesinde fark ettim. kayıt olduğunuz zibidik internet siteleri şifrelerinizi veri tabanları üzerinde şifrelemeden sakladıkları için görebiliyorlar ve sonra toplu olarak satışa çıkartabiliyorlar. bu yüzden birden fazla internet sitesinde aynı şifreyi kullanmak büyük hataymış

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Surfshark Alert Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.