5.00 / 1 oy

Smoothie ile Milk Shake arasında ne fark var?

Evdeki meyveleri süt ve dondurma ile birlikte kullanarak sürekli olarak soğuk bir şeyler hazırlıyorum, soranlara da aklıma estiğinde milk shake diyorum aklıma estiğinde de smoothie diyorum. Bir arkadaşım uyarınca smoothie ile milk shake'in aynı şey olmadığını öğrenmiş oldum, faydalı bir bilgi olduğu için de buraya yazmak istedim.

- Smoothie ile milk shake arasındaki en temel fark kullanım amaçlarındaymış, milk shake ana öğünlerden sonra tüketilen tatlılar olarak değerlendirilirken smoothie ise ana öğün yerine geçebilecek kıvam ve kaloriye sahip oluyormuş.

- Smoothie'lerin besleyiciliğini artırmak için sebze ya da tahıl grubu ürünleri eklenebiliyormuş, ana öğün yerine geçebilmesi için gerekli besinler ise milk shake formülünde yer almıyor.

- Süt ya da yoğurt kullanımına özel bir fark bulunmasa da orijinal milkshake tarifi süt ile olduğu için süt yerine yoğurt kullanıldığında smoothie olarak isimlendirilmesi tercih ediliyor.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: En güzel külah dondurma kombinasyonu nedir?

bkz: Hamile iken kedi beslemek riskli midir?

bkz: Gerçek parmesan peynir nasıl anlaşılır?

bkz: Serinleten içecek tavsiyeleri

bkz: En lezzetli çorba hangisidir? 

bkz: Balık kaç dereceye kadar pişirilmelidir?

aylagunes

06.08.2021 20:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Smoothie ile Milk Shake arasında ne fark var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.