5.00 / 1 oy

Maraş böreği ile su böreği farklı mı?

Geçenlerde Mado’nun menüsüne baktığımda listede “maraş böreği” de “su böreği” ayrı ayrı yazıyordu. Merak ettim böreğin her türlüsünü sevdiğim için her şekilde yerim diye düşündüm. Neyse ki yarım saat içinde getirdiler hızlı bir şekilde. Şaşırtıcı bir şekilde su böreğinden daha çok sevdim maraş böreğini. Böyle dışı da içi de çıtır çıtır su böreği gibi de ama değil daha güzel hamur yiyormuş hissi kesinlikle yok. Bazı yerler su böreğini yapamaz, hamuru iyi açamaz da sadece hamur yiyormuş hissi verir ya size katiyen öyle değil. Hem peyniri hem de böreğin kendisi çok güzel daha önce yememiş olanlara tavsiye ederim. 

Birkaç gün sonra da Liva’nın menüsünde hem maraş böreğini he de su böreğini gördüm. Yine her ikisinden de birer porsiyon sipariş verdim. Mado’da yemiş olduğum maraş böreğinden aldığım hazzı Liva’nın maraş böreğinde bulamadım hem çıtır çıtır değildi hem de sanırım kullandıkları peynir çok iyi değildi. Acaba Mado’da ilk kez maraş böreği yediğim için mi beni bu kadar büyüledi bilmiyorum. Bu arada emin olmamakla beraber Maraş böreğinin normal su böreğinden farkı sanırım baklava yufkası kullanmalarından kaynaklanıyor. Fakat kullanılan peynir hakkında bilgim yok yani su böreğinde "a" peyniri kullanılır maraş böreğinde "b" peyniri kullanılır gibi bir durum varsa bilmiyorum. Bilenler aydınlatırsa sevinirim. 

Pandemi bitsin hayat normale dönsün Kahramanmaraş'ta maraş böreği yemek öncelikli hedefim olacak.

WhiteCalla mfc

27.01.2021 13:12

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maraş böreği ile su böreği farklı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.