5.00 / 1 oy

Fırında sütlaç fanlı mı fansız mı pişirilir?

Sütlaç, sadece üç adet malzeme ile yapılabilen ve tatlılar arasından da en çok sevilen sütlü tatlılardan birisi olma özelliğine sahip olağanüstü bir lezzet. Bir de üstünü kızartmayı başarabilirseniz gerçekten tadına doyum olmuyor.

Sütlaç yapmak için fırın kullanmak, özellikle sütlaçların üstünü kızatmak için mükemmel bir konfor. Ancak eğer sütlacı fırına koyduktan sonra falnlı mı fansız mı pişireceğiniz konusunda tereddüt yaşıyorsanız, fırında sütlaç fansız pişer.

Fırında sütlaç yaparken fırınınızı önceden ısıtmış olmanız ve sadece üst ızgara modunda kullanmanız en doğrusu olacaktır. Fırının ayarları ise 200 derecede sadece üst ısıtıcısı çalışması, sütlacın üstünü kızartmak için en güzel çözüm olacaktır. Süre olarak ise, fırına ve sütlacın miktarına göre değişken bir süre söz konusu olduğu için benim tavsiyem, fırının içine koyduğunuz sütlacı sürekli takip etmeniz. Üzerinin yeterince kızardığına emin olduğunuz noktada gözlemleyerek sütlacı fırından alabilirsiniz.

Son bir not da çok miktarda sütlaç pişiriyorsanız ve fırınınızın tüm bölgeleri eşit olarak ısıttığından emin değilseniz, sadece bir kereye mahsus olmak üzere fırının içindeki sütkaçların yerlerini değiştirebilirsiniz. Örneğin arkadaki sütlaçlar daha az kızarıyor ise öne, öndekileri de arkaya alabilirsiniz.

Editör editi: sitede paylaşılan benzer yazılar için;

bkz: Fırında börek fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında kek fanlı mı fansız mı pişirilir?

bkz: Kuzu Kol Fırında Nasıl Pişirilir?

bkz: Fırın önceden kaç dakika ısıtılır?

bkz: Fırın fanı çalışıyor ama ısıtmıyor nasıl çözülür?

bkz: Hamburger Ekmeği Evde Nasıl Yapılır? Fırında Hamburger Ekmeği Tarifi

bkz: Fırında Yumurtalı Karadeniz Pidesi Tarifi (Fotoğraflı)

aloavera

11.03.2021 15:13

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında sütlaç fanlı mı fansız mı pişirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.