5.00 / 1 oy

Samsung telefon konuşma esnasında ekranın siyah olması

Samsung marka akıllı android telefonumu birkaç yıldır sorunsuz olarak kullanıyorum, sadece son birkaç gündür sinir bozucu bir hata yaşamaya başladım ve internetten de çözümünü bulamadım.

Telefonla konuşurken dokunmatik ekrana kulağınızla basmamanız için telefon tuş kilidi gibi bir moda geçer ve bunu da ön ekrandaki bir sensör aracılığıyla algılar. Hatırladığım kadarıyla bu özellik ilk iPhone modellerinden beridir tüm akıllı telefonlarda da vardır. Ama telefonla konuşma esnasında örneğin bir tuşa basmanız ya da bir uygulamayı açmanız gerekirse telefonunuzu kulağınızdan uzaklaştırdığınızda ekran tekrar hemen aktif duruma gelir ve istediğiniz şekilde telefonunuzu bu şekilde kullanabilirsiniz. İşte bendeki sorun da tam olarak bu, konuşma esnasında telefonu kulağımdan uzaklaştırdığımda ekran karanlık kalıyor ve açılmıyor. Elle düğmeye basmam gerekiyor ve bu şekilde ekran açılıyor.

Aklıma gelen senaryoların tümünü denedim, ekran koruyucu bant sensörün algılamasını engelliyor olabilir diye söktüm, uygulama güncellemesi olabilir diye fabrika ayarlarına döndürdüm, sensörleri kontrol ettim ama hiç birisinde sıkıntı bulunmuyor. sizce problem neden kaynaklanıyor olabilir?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Samsung Cihazımı Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

bkz: Samsung Telefonlardaki Gizli Kod Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Samsung Health Adım Sayısı Rekorumu Görmek İstiyorum

bkz: Samsung telefonda takvimde özel günler ve tatillerin otomatik gösterimi

bkz: Samsung telefonlarda google takvim tam ekran olarak nasıl kullanılır?

bkz: Samsung Galaxy Fırsatlar Telefondan Nasıl Kaldırılır?

fevzi çakmak

22.06.2021 20:38

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 5 Eylül 2022 22:15
    0

    kullandığınız kılıf, konuşmanızı algılayacak sensörü kapatıyor olabilir kontrol edin

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung telefon konuşma esnasında ekranın siyah olması

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.