5.00 / 1 oy

Samsung Note 8 tam şarj olma süresi 6 saat oldu?

Eski nokia'ları beğenmezdik ama çekmecedeki 15 yıllık Nokia'yı şimdi şarja taksam yine şarj olur yine bir tam gün beni mobilize eder. Alalı 2 yıl olmayan Samsung Note 8'in tam şarj olma süresi 6 saati geçti (ilk aldığımda 1.5 saat bile değildi), sizce batarya mı şişti ya da bilinçli eskitme kurbanı mı oldum? Batarya şiştiyse açıp bakma şansım da yok ki ben nasıl anlayacağım batarya kalitesinin azaldığını?

dolphin

08.09.2019 15:22

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Ağustos 2022 01:34
    3

    kendi soruma yanıt yazarak nasıl çözdüğümü paylaşayım. telefonu şarja takınca hızlı şarj özelliğinin aktif olmadığını fark ettim, bunun sebebi ise şarj kablosunun tam oturmaması imiş. neden kablo şarj deliğine tam oturmaz diye bakarken şarj yuvasının içinde birikmiş ve sıkışmış pislikler olabileceğini düşünerek bir iğne ile içini eşelemeye başladım ki içinden çıkan pisliği tahmin bile edemezsiniz. tümünü resmen kazıyarak çıkardım ve kablo yerine tam oturmaya başladı. sonuç olarak da artık telefon yine hızlı şarj olabiliyor ve tam şarj süresi de 1 saatin biraz üzerinde. ama batarya artık çok verimsiz ve yoğun kullanımda yarım günde benden bu kadar diyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung Note 8 tam şarj olma süresi 6 saat oldu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.