5.00 / 1 oy

Xiaomi Mi Box S Kumandası Yerine Telefon Kullanmak

Xiaomi Mi Box S TV Box kullanıcısı olarak evde tam bir kumanda kabusu yaşıyorum. Çözüm olarak da Xiaomi Mi Box S için uzaktan kumanda olarak telefon kullanmak geldi. Xiaomi Mi Box S tv kutusunun telefonu bluetooth ile iletişim kurduğu için ve tüm akıllı telefonlarda da bluetooth iletişim modülü olduğu için oldukça mantıklı bir çözüm gibi görünüyor. Aslında bu ihtiyacı aklıma ilk getiren şey, evdeki kumandayı birkaç saatliğine kaybetmek oldu. Sonra kumandayı internette 150 TL'ye görünce aklıma kumanda yerine telefon kullanmak geldi, hangi uygulamayı kullanmalıyım araştırmasına başlamadan da şans eseri kumandayı bulmuş oldum.

Google Play ve AppStore'da çok sayıda bluetooth kumanda uygulaması var ama Xiaomi Mi Box S için özel olarak geliştirilmiş birkaç uygulama indirdim ve sırayla deneyerek en kullanışlı olan kumanda uygulamasını tespit etmeye çalışıyorum. Açıkçası tüm uygulamalar da oldukça sorunsuz çalışıyor ama bazılarında reklam gösterimi nedeniyle kullanışlı olmama durumu var. Ama akıllı tv alıp da kumandasını kaybedenler için tv kutularının yarısı kadar para verip sıfırdan kumanda almak yerine akıllı telefonlarına uygulama kurmalarını tavsiye etmek için bu soruyu açıyorum. Xiaomi'nin uygulamaları da pek stabil olmadığı için ilerleyen dönemlerde farklı uygulamalar tavsiye etmek isteyenler olursa da bu başlığı kullanabilirlerse sevinirim.

zerko

22.11.2020 21:05

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 29 Mart 2022 22:44
    4

    açıkçası apk olmayan ve uygulama markette yer alan app'ler arasında ben işe yarayan bir uygulama bulamadım. youtube'da işe yarıyor denen uygulamalar bile ya işlevlerini yitirmiş ya da hem telefonda hem de tv kutusunda kıllandıracak derecede fazla izinler istiyorlar. varsın ben kumanda kullanmaya devam ederim

  • 15 Temmuz 2022 23:23
    0

    sırf sesli komut verebiliyor olmak için bile kumandasını kullanmak gerek bence

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Mi Box S Kumandası Yerine Telefon Kullanmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.