5.00 / 1 oy

Samsung telefonlarda google takvim tam ekran olarak nasıl kullanılır?

Samsung Galaxy S7 Edge kullanıyorum, telefonumun ekranında sorun olması sebebiyle telefoncuya bıraktım, geri aldıktantan sonra ekran sorunum çözüldü fakat bazı uygulamaları fabrika ayarına getirmişler sanırım. Eskiden kullanmış olduğum google takvimim ana sayfalarımdan birindeydi. Şimdi uygulamalar arasından takvim diye aratıyorum öyle açabiliyorum ancak takvimi. 

Takvim ayarlarına geliyorum, eşitle dedim diğer takvimlerle, diğer tüm izinleri de verdim hatta araya araya ana sayfaya da ekledim uygulama simgesi olarak fakat hala eskiden kullandığım şekli ile büyük bir şekilde durmuyor. Neyi yanlış yapıyorum anlamıyorum. Hayır eskiden o şekilde kullanmamış olsam diyeceğim ki böyle bir şey yok, ben hayal ediyorum. 

Ertesi gün telefoncuya gittim derdimi anlatmaya çalışıyorum, abi ben iphone kullanıyorum anlamıyorum ne demek istediğini diyor. Bir de yüzsüz, parayı aldı ya diyor ki abi basınca uygulamaya büyür ya işte böyle neyine yetmiyor! Bunun gibileri şikayet etmek gerek de kime?! İnternette aratıyorum fakat sorumun bir yerinde hata yapıyorum sanırım. Muhtemelen kısa bir adı vardır, ben cümleye dökünce karşımdakine anlatanıyorum. Derdime çare bulabilecek biri varsa konuya el atarsa çok sevinirim. Evet bu şekilde de işim görülür lakin benimki biraz yaşlı inadı sanırım. Eski alışkanlıklarımdan vaz geçmem çok zor oluyor. 
 

ercan ongun

11.01.2021 20:43

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Ocak 2021 23:48
    10

    Sizin istediğiniz uygulamaların tam ekran olarak görünmesi "Widget" olarak isimlendirilmektedir. Widget Nedir? Nasıl kullanılır? yazısında detaylı bir şekilde konuyu ele almıştım. Sorununuz hala devam ediyorsa okuyabilirsiniz. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung telefonlarda google takvim tam ekran olarak nasıl kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.