5.00 / 1 oy

Samsung Telefonlardaki Gizli Kod Nedir ve Ne İşe Yarar?

Akıllı telefon dediğimiz cihazlar, içlerinde çok sayıda yazılımsal ve donanımsal teknolojiye sahip olacak şekilde geliştiriliyorlar. Örneğin içlerindeki çok sayıda sensör ile kullanım esnasında telefonun açısını, kulağa uzaklığını, içine su girip girmediğini tespit edebiliyor. Tüm bu özelliklerin de işlevlerinin test edilebilmesi amacıyla da firmalar telefonlarına özel kodlar ile erişilebilir test menüleri ekliyorlar. Bu yazıda da Samsung'un gizli menüsünü açmak için kullanabileceğiniz kodu tanıtacağım.

Telefonunuz ile arama menüsüne girin ve ekrana *#0*# yazın. Siz arama tuşuna basmadan karşınıza geliştirme ve test menüsü gelecek.

Not: Bu kod, modeline bağlı olarak bazı Samsung telefonlarda çalışmayabilir.

samsung gizli kod

Telefonunuzdaki menüler ve ayarlar üzerinden doğrudan erişemeyeceğiniz test menüsünü aşağıdaki ekran görüntüsünden görebilirsiniz.

samsung gizli özellikler

 Bu menüde yer alan seçeneklere bastığınızda ilgili donanımın verdiği değerler ve test araçları karşınıza çıkacaktır. Cihazınızda belli donanımların stabil çalışmadığını düşündüğünüz durumlarda (sensör hassasiyeti ya da mikrofon gibi) bu menü üzerinden donanımsal olarak cihaz verilerini kontrol edebilirsiniz.

Bugün Android cihaz kullanımları ile ilgili bolca paylaşım yaptığım bir gün oldu. Diğer paylaşımlarımın da bağlantılarını aşağıya bırakıyorum.

bkz: Android Paylaş Menüsünü Düzenlemek ve Uygulama Sabitlemek

bkz: Android Cihazı Uzaktan Windows PC ile Kontrol Etmek

bkz: Android'de Wi-Fi Şifrelerini Görmek

bkz: Android'de Otomatik Olarak En Güçlü Wi-Fi Ağa Bağlanmak

Bunlar da daha önce yaptığım bazı paylaşımlar:

bkz: Android için APK Uygulaması Tavsiyesi

bkz: Market Kataloglarını Takip Etmek için Telefon Uygulaması Tavsiyesi

emre dayan

03.02.2021 19:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung Telefonlardaki Gizli Kod Nedir ve Ne İşe Yarar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.