5.00 / 1 oy

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Yorumları ve Şikayetleri

Sitede yoğun olarak Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro robot süpürge kullanıldığını gördüm önceki yazılardan, olumlu ve olumsuz çok yazı okudum ve ben robot süpürge tercihimi bir üst segment olduğunu düşündüğüm Roborock S5 Max Vacuum Cleaner'dan yana kullandım. Xiaomi'nin pro modelinin fiyatları artık 2.600 TL seviyelerine kadar düşmüş durumda, Roborock S5 Max Vacuum Cleaner ise yaklaşık 4.000 TL seviyelerinde satılıyor. Buna karşılık da daha güçlü bir motor ve daha yüksek bir batarya kapasitesi sunuyor.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro robot süpürge 35 W gücünde ve pili de 3200 mAH gücünde. Roborock S5 Max Vacuum Cleaner ise 50 W gücüne bir motora sahip ve bataryası da 5200 mAH gücünde depolama yapabiliyor. Bunun karşılığında da teorik olarak Xiaomi'nin robot süpürgesi yaklaşık 2 saat gibi bir sürede bataryasını tüketirken Roborock S5 ise 3 saate yakın çalışabiliyor. Bu arada her iki modelde de hem süpürge, hem de paspas özellikleri mevcut. Ancak Xiaomi'nin robot süpürgelerinde halı üzerinde temizlik yapma modu olmadığı için hem altındaki mekanizmalar halıları temizlemeye uygun değiller, hem de sıklıkla haritalama özellikleri halı üzerinde bozuluyor. Roborock S5 ise halı temizleme özelliğine de sahip olduğu için burada ciddi bir artısı var.

Ayrıca Roborock'ın toz haznesi kapasitesi, Xiaomi robot süpürgenin toz haznesi kapasitesinin yaklaşık olarak 1.5 katı büyüklüğünde (460 ml). Sensör sayısı daha fazla ve mobil uygulaması da daha stabil çalışıyor.

Sonuç olarak özellikle içinde halı olan ve alan olarak daha büyük evler için Roborock S5 robot süpürgenin daha doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum ve kendi seçimimi de bu şekilde yaptım. Ancak Xiaomi robot süpürgelerin de fiyat/performans ürünü olarak fiyatları ölçeğinde başarılı olduklarını düşünüyorum.

bkz: Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge İncelemesi

bkz: Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürgeye Oda Eklemek

bkz: iRobot Roomba i7 mi Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro mu?

bkz: Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürgeye Harita Eklemek

bkz: Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi Detaylı İncelemesi

asilkan

16.02.2021 20:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Yorumları ve Şikayetleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.