5.00 / 1 oy

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge İncelemesi

Robot süpürge konusunda en önyargılı kişilerden birisi bendim. İlk çıktıklarında temizlik becerileri konusunda çok kötü incelemeler gördüğüm için muhtemelen o görüşlerimi korumaya devam ettim ve artan fiyatlarının da etkisiyle bu fiyata bu ürünler alınmaz dedim. Derken bir arkadaşımın evinde Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge ürününü görünce nasıl kıskandım, nasıl hasetleştim anlatamam, kesin o makinenin başına bir şeyler gelmiştir :) Ben de kendime hemen bir tane sipariş verdim ve alet tüm önyargılarımı yıktı. Kendi gözlemlerimi bu yazıda özetleyerek paylaşacağım. İlerleyen zamanlarda da olası şikayet ya da problem yaşama durumunda yine bu yazıyı güncelleyeceğim.

Evde hayvan beslediğim dönemler oldu ama şu anda evimde herhangi bir evcil hayvan yok. Arkadaşımın kedilerinden çıkan tüylerin evin her bir köşesinden nasıl temizlendiğini gözlerimle gördüm ama bence bu aleti almak için illa evcil hayvan besliyor olmaya gerek yok. Evin tüm temizliğini tek başına yapmaya yeter mi ve artık evde temizlik yapmaya gerek kalmayacak mı derseniz, benim açımdan her hafta yapılan temizlik sayısı artık ayda bir olacak güncellenmiş oldu. Ev yine de temizlik istiyor ama her gün silseniz her gün toz çıkar problemini bu arkadaşın (çok yaratıcı olmasa da benimkinin ismi sebastian oldu) gündelik mesaileri ile yenebilirsiniz.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Cihazın çekiş gücü konusunda şöyle birkaç örnek vereyim. Aletin içi özellikle de temizlediğiniz oda uzun süre temizlik görmediyse hızlıca doluyor ve içinden çıkan şeyleri gördüğünüzde yuh bunu nasıl çekmiş diye kalakalıyorsunuz. Kocaman peçeteler, kartvizitler, çekirdekler, gazete parçaları.. Süpürge kullanarak çekemediğim birçok pisliği Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro'nun içinde buldum.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro kullanırken verimi artırabileceğiniz bazı tüyolar da vereyim size. Evin ortalık yerinde gereksiz duran biblo ve saksı gibi eşyaları evin bir köşesine iterseniz temizlik çok daha hızlı ve verimli olarak geçiyor. Diğer türlü her eşyanın etrafından dolanmak durumunda kalıyor ve bazı geçişler de kapalı olunca evde gidemediği noktalar da oluyor.

Cihazı kutusundan çıkartıp ilk kez kurduğunuzda birkaç saat aylak aylak evinizde gezip sizi sinir edebilir, idare edin. İlk çalışma esnasında evin haritasını çıkartıyor ve bu esnada temizlik yapmıyor. Evi gezdikçe bu haritalandırma deyayı artıyor ve temizlik süreleri de kısalmaya başlıyor. Bu da bir şarj etme süresinde evin temizleyebildiği bölgesinin artması ile belli oluyor.

Cihazın en sevdiğim özelliklerinden birisi, şarjının bitmesine yakın gidip şarj istasyonunda kendini şarja takması. Ama evin içinde bir yerlerde takılırsa (çamaşırların içinde kalmak gibi) orada şarjını bitirinceye kadar kalıp kendini şarja takamadığı da oluyor. Dediğim gibi, çalışkan ama ona yer açmanız gerekiyor.

Kutu içeriği oldukça zengin. Bezleri, toz haznesi falan derken kutu boşalttıkça içinden bir şeyler daha çıkıyor. Ben ürünü 3.200 TL gibi bir fiyata aldım ama tüm elektronik ürünlerin fiyatları artarken robot süpürgelerin fiyatlarının düşmeye devam ediyor olmasından anlıyoruz ki birkaç ay daha bekleyenler muhtemelen bu ürünleri daha ucuza da satın alabilirler.

Xiaomi markasının daha ucuz ve daha pahalı robot süpürgeleri de vardı ama benim için en optimal olan ürün Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro oldu. Şimdilik de vermiş olduğum karardan dolayı oldukça mutluyum. Arada bağlantı kesilmesi ve offline olma hatası gibi durumlar yaşasam da alet çalışmaya devam ediyor. Özellikle evde çalışmadığım günlerde evin içinde temizlik yapıldığını görmek çok hoşuma gidiyor.

StreetPhotographer

19.09.2020 18:53

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge İncelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.