5.00 / 1 oy

Projeksiyon cihazı ile ev sineması kurma maliyeti nedir?

Selamlar, mutfağa hesaplı bir televizyon almayı düşünürken (buna istinaden bir başlık açmıştım) aklıma aynı bütçe ile projeksiyon cihazı kullanabileceğim geldi. Elimde zaten Xiaomi Mi Box S cihazı var ve bana ekran görevi görebilecek bir projeksiyon cihazı yeterli.

Muhtemelen bir projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi almam yeterli olacak, yer olarak da mutfağı bu şekilde kullanamayacak olsam da salondaki televizyonu mutfağa alıp projeksiyon cihazını salona kurabilirim. Ama 4K çözünürlükte televizyonları 4.000 TL seviyelerinde alabiliyorken projeksiyon cihazlarının çözünürlükleri Full HD seviyesinde bile değil. Acaba ev sineması kurmak için daha düşük çözünürlüklü bir televizyon kullanılabilir mi ve ne kadar bir bütçeye ihtiyacım olur?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Hem Marvel Hem DC Filmlerinde Rol Alan Oyuncular

bkz: Netflix Sonunda Şaşırtan Film Tavsiyeleri (Mystery Filmleri)

bkz: Netflix'teki Tüm Türk Filmleri

bkz: PC'yi projeksiyon cihazına bağlarken Aralık Dışında hatası çözümü

bkz: Philips Hue için Sync Box Almaya Değer mi?

bkz: Philips Hue ile bilgisayardan film izlerken ışık senkronizasyonu yapmak

fatih4545

10.10.2021 09:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 10 Ekim 2021 10:32
  5

  perde işi dertli, onun yerine evinizde boş bir beyaz duvar varsa orayı değerlendirmenizi öneririm. Projeksiyon cihazlarının en önemli handikapı, lambalarının bir ömrü olması ve bu yüzden sürekli taksimetre açık gibi rahatsız bir his veriyor. Bir de ses konusu için harici bir çözüm bulmanız gerek.

  6.000-7000 TL gibi bir bütçeniz varsa Full HD olarak ViewSonic PX701HD satın alabilirsiniz. İki HDMI çıkışı olduğu için birisine Xiaomi Mi akıllı tv cihazını bağlarsınız, diğerine de oyun oynuyorsanız konsolunuzu bağlarsınız.

 • 19 Haziran 2022 07:50
  0

  projeksiyon perdesini sabitleyecek bir duvarınız yoksa ve sürekli kur kaldır yapacaksanız hiç bulaşmayın, bir yerden sonra kurmaya üşenmeye başlıyorsunuz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Projeksiyon cihazı ile ev sineması kurma maliyeti nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.