5.00 / 1 oy

Porselen Kase Fırına Girer mi?

Herkese merhaba, benim çok kısa bir sorum olacak. Porselen kaselerde hazırladığım yemekleri fırına vermek için her seferinde borcama aktarmak ile uğraşıyorum. Acaba porselenin yapı olarak fırın kullanımına uygunluğu konusunda bilgi sahibi olan var mıdır?

Örneğin porselen kase içinde hazırladığım bir yemeği doğrudan fırına versem porselen çatlar mı ya da kırılır mı? Özetle porselen fırına verilebilir mi?

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: Döküm Tava Fırına Girer mi?

bkz: Fırında Lazanya fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Hamburger Ekmeği Evde Nasıl Yapılır? Fırında Hamburger Ekmeği Tarifi

bkz: Fırında Yumurtalı Karadeniz Pidesi Tarifi (Fotoğraflı)

bkz: Fırında tulumba tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında Kuzu Şiş Nasıl Yapılır?

seherr

22.05.2021 21:43

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Mayıs 2021 22:25
    43

    Porselen kaselerinizi, tabaklarınızı vb. porselen eşyalarınızı yemeklerinizi ısıtmak ve pişirmek için fırında ve mikrodalga fırında kullanabilirsiniz. Ancak porselen, malzeme olarak ani ısı değişimlerine pek dayanıklı bir malzeme değildir. Dolayısıyla buzdolabından ya da deepfreeze'den çıkardığınız bir porseleni doğrudan sıcak fırına verirseniz çatlar. Benzer şekilde fırından çıkarttığınız bir porseleni de sıcakken doğrudan soğuk suda yıkamak isterseniz yine kırılır. Ama ani sıcaklık değişimleri dışında porselenlerinizi fırında kullanabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Porselen Kase Fırına Girer mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.