5.00 / 1 oy

Beton boyamak için hangi boya kullanılır?

Selamlar, Çimento kaç saatte donar? sorusunda da anlattığım gibi çimentodan amatör beton ayak gibi bir şeyler yaptım ama çok çirkin oldu ham haliyle. Evin içinde dekor olarak kullanabilmek için bu betonu siyah gibi bir renge boyamak ya da kağıt maskeleme bantları ile bir kısmını maskeleyerek üzerine desenler verecek şekilde boyamak istiyorum.

İnternette taş boyası adıyla satılan boyalar var ama evin içinde dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilecek saksı ya da ahşap ayağı gibi beton parçaların boyanması için en uygun boya bu mudur ve eğer buysa da hangi markanın boyasını tavsiye edersiniz? Yoksa akrilik boya tarzı boyalar acaba betonda daha iyi tutabilir mi?

Edit: Sprey boyalar da varmış, iyice kararsız kaldım. Epoksi tarzı ürünler ahşap için çok tatlı olabilirlerdi ama beton için hiç denemiyorum şimdilik.

Edit 2: Çok da sağlam olmamış demek ki, durduk yere çatladı beton bkz: Beton çatlağı nasıl onarılır ve kalıcı olarak tamir edilir?

turkshe

12.12.2020 09:58

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Beton boyamak için hangi boya kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.