5.00 / 1 oy

Eski Video Kamera Televizyona Nasıl Bağlanır?

Arkadaşlar merhaba, evde 2000'li yılların ortasından kalan bir sony video kamera vardı ve belki 10 yıldır çantasından bile çıkmadı. Bugün içindeki kasete nostalji olsun diye bakalım dedik ve 15 yıllık çok keyifli çekimler bulduk içinde :) Kamera kasetlere kayıt yapan türden kameralardan ve kasetleri de bu kamera olmadan oynatabilmenin sanırım bir yolu yok.

Kasetleri izleyebilmek için kameranın lcd ekranını kullanabiliyoruz ve kasetleri de oynatıyor ama bu ekran çok küçük olduğu için kamerayı televizyona bağlamak ve televizyon ekranında izlemek istedim. Kamerada RCA çıkışı (ses ve video için) ve S-Video çıkışları var. Evde ise sadece üçlü RCA kablolarından var. Yeni smart tv'lerde sadece hdmi girişi olduğu için zaten bakmadım bile ama evde kamera ile aynı dönemlerde alınmış LG marka bir plazma televizyon da car ve hdmi, scart, rca, s-video vs. her türlü girişi var. Ama bende sadece RCA kablo olduğu için RCA kablo ile kamerayı ve televizyonu bağladım ve televizyonun source (kaynak) ayarlarından tüm kaynakları denedim ama sadece seste hafif bir cızırtı oldu ve herhangi bir şekilde görüntüyü televizyona aktaramadım. RCA kablosunu sarı ucunu kameradaki video output kısmına taktım ve diğer sarı ucunu da televizyondaki video input kısmına taktım. Ses çıkışı kamerada tek ama televizyonda çift. Muhtemelen stereo olmasından kaynaklı ama çok da önemli olmadığı için sese takılmadan sadece görüntüyü aktarmaya çalıştım. Sonuç olarak da kameradak, görüntüyü televizyona aktaramadım. Sizce rca kablosu ile aktarabilmemin bir yolu var mı yoksa s-video kablosu mu satın alıp denemeliyim?

hasan

21.11.2020 11:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Eski Video Kamera Televizyona Nasıl Bağlanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.