5.00 / 1 oy

Fırında Lazanya fanlı mı pişer fansız mı pişer?

Tam da fırında lazanya yapmayı düşünürken sitede Lazanya Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Lazanya Tarifi yazısını fark ettim ve hem bu yazıya referans verebilmek, hem de bir süredir paylaşmaya çalıştığım fırın kullanımı konulu yazılara bir yenisini daha eklemek istedim.

Lazanya bildiğimiz gibi lazanya hamurlarının arasında kıyma ve erime özelliği olan peynirlerin kullanımı ile hazırlanan ve tercihen de borcam içinde fırında pişirilen kalorili ama çok da lezzetli bir yemek. Fırında lazanya pişirmek için kullanmanız gereken fırın ayarları: önceden ısıtılmış 200 derece fanlı fırına hazırladığınız lazanyayı borcam içinde fırına verin ve en üst katmandaki peynirlerin üstlerinin ne kadar kızardığını gözlemleyin.

Fırında lazanyanın pişme süresi yaklaşık 20-30 dakika arasıdır. Kıymalar zaten önceden pişirildiği için buradaki amaç lazanya hamurlarının pişmesi ve ve ara katmanlardaki peynirlerin iyice erimesini sağlamaktır. Parmesan ve mozarella gibi peynirler eridikten sonra salçalı kıyma ile birlikte çok güzel bir lezzet oluştururlar ki lazanyayı asıl güzel yapan sebep de bence budur.

 

Editör editi: sitede daha önce açılmış olan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Fırında tulumba tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında kabak tatlısı fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında San Sebastian Cheesecake fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında tavuk fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Lahmacun Fırında Fanlı mı Pişer Fansız mı Pişer?

bkz: Fırında ekmek fanlı mı pişer fansız mı pişer?

aloavera

18.05.2021 12:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında Lazanya fanlı mı pişer fansız mı pişer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.