5.00 / 1 oy

Pizza demiri kullananların yorum ve şikayetleri

Herkese merhaba, bir konuda bilgisi olanlara danışmak için bu başlığı açıyorum. Youtube'da çok sayıda pizza hazırlama videosu izleyince artık ben de bir tane pizza taşı almak ve evde kendi pizzamı pişirebilmek istiyorum.

Pizza pişirebilmek için 300 derece ve üzeri sıcaklıklara çıkmak gerekiyor, pizza hamurunun pişirilme şekli çünkü bu. Ama bu sıcaklıklara çıkabilmek için evdeki ekipmanlar ile ya mangalı kullanmak gerekiyor, ya da fırını çok yüksek sıcaklıklarda kullanmak gerekiyor. Pizzanın altını pişirebilmek için ise pizza taşı adı verilen ekipmanlar var ama pizza taşı da fiyatı çok değişken ve internette tüm versiyonları için bolca kırılma şikayeti olan bir ürün. Bu yüzden hem param hem de hevesim gitmesin diye elim gidiyor ama alamıyorum.

Bir süredir reklamlarını görmeye başladığım bir ürün var, çok fazla pizza pişirme ekipmanı araştırınca karşıma da bu reklamlar çıkıyor sanırım. Pizza pişirme demiri ya da pizza demiri diye geçiyor ve pizza taşının sunduklarına ek olarak yüksek sıcaklıklara dayanabilme özelliği var ve kırılmıyor da. Ama pizza pişirmek için çok yüksek sıcaklıklar gerekiyorsa en başından akla zaten demir gibi malzemeler gelir, bunu taş üzerinde pişirmeye çalışan insanların da bir bildiği olmalı gibi geliyor düşününce.

Sonuç olarak sitede pizza demiri alıp da kullanan ve olumlu/olumsuz yorumu ya da şikayeti/önerisi olan var mıdır?

Not: marka belirtmiyorum, tavsiyelere açığım.

 

Editör editi: benzer içerikli yazılardan bazıları için;

bkz: Pizza Pişirme Taşı Tavsiyesi

bkz: Pizza tavası nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Dondurulmuş pizza nasıl yapılır?

bkz: Marketlerde Satılan En Lezzetli Dondurulmuş Pizza Hangisi?

bkz: Hazır pizza hamuru (pizza tabanı) tavsiyesi

bkz: Ankara'nın en iyi pizzacısı hangisi?

sefa_cefa

22.04.2021 15:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Ekim 2021 00:02
    6

    herkesin mutfağında ne kadar çok saklama alanı var ben de buna şaşırıyorum. kaç çeşit düdüklü tencereler, döküm ızgaralar, tavalar, pizza demirleri falan bütün bunları sığdıracak yeri herkes nasıl bulabiliyor ve ben neden bulamıyorum ben de bunu anlamıyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pizza demiri kullananların yorum ve şikayetleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.