5.00 / 1 oy

Dondurulmuş pizza nasıl yapılır?

Buzluğunuzda dondurulmuş pizza var ve bu pizzayı fırında nasıl pişirebileceğinizi merak ediyorsanız mükemmel hazır pizza pişirme deneyimimi buradan paylaşmaya karar verdiğim için doğru yerdesiniz :) İki adet tarif vereceğim. Birincisi dondurulmuş hazır pizzaların lezzetsiz ve az malzemeli olmasından dolayı bu pizzaları nasıl idare eder seviyede yenebilecek hale getirebileceğimiz ile ilgili buradan vereceğim tarif. Diğeri ise ileriki günlerde makale olarak paylaşacağım nasıl dondurulmuş pizza en mükemmel hale getirilebilir yazısı olacak ve gerekli ilave malzemeleri de orada listeleyeceğim.

Dondurulmuş pizza nasıl hazırlanır ve ne kadar pişirilmelidir?

1. Dondurulmuş pizzayı tost makinesinde ya da mikrodalga fırında pişirmeye çalışmayın çünkü her halükarda kötü oluyorlar, mutlaka fırın kullanmalısınız.

2. Fırının sıcaklık ayarı ve süresi çok önemli. 200 derece önceden ısıtılmış fırında 15 dakika kadar pişirmeniz yetiyor. Ben altlı üstlü ısıtma modunu kullanıyorum ve turbo fanını da açıyorum.

3. Hazır pizzaların hamurları çok kalın ama hamurlarını inceltmek maalesef mümkün değil. Üzerlerindeki malzemeler ise çoğunlukla az ve lezzetsiz. Bu yüzden dolabınızdaki peynirler ve tereyağı ile pizzanızın malzemelerine takviye yapmanızı öneririm. Hazır pizzanın üzerine eklenebilecek malzemeler ile ilgili dediğim gibi bir makale yazacağım ve kendi yaptığım mükemmel hazır pizza deneyimini de resimli olarak paylaşacağım.

nahide1

15.04.2020 11:56

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dondurulmuş pizza nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.