5.00 / 1 oy

Pizza Pişirme Taşı Tavsiyesi

Guruss mangal ile geçtiğimiz yıl türlü deneysellikler yaptım ve aklıma gelen her türlü etin ve sebzenin mangalını yaptım, ama Weber marka barbeküler de tasarımları ve simetrik ısı özellikleri ile hep aklımdaydı ve bu yaz bir tane de 57 cm Weber barbekü satın alarak bu merakımı da giderdim. Weber ile Guruss karşılaştırmasını geniş zamanda bir gün yazarım ama Guruss'ta olmayıp da Weber'de olan ve çok hoşuma giden temel özelliklerden birisi Weber marka mangal aksesuarları oldu, pahalı mı derseniz maalesef çok da pahalılar.  

Weber barbekü alınca mutlaka alırım dediğim aksesuarlardan birisi Weber marka pizza taşıydı. Ama ben bunu söylerken Weber barbekülerin kendileri 700 - 800 TL civarında satılıyordu (geçtiğimiz yıldan bahsediyorum) ve pizza taşının da belki 200-300 TL gibi bir fiyatı vardı. Weber barbeküyü 2.800 TL'ye satın aldıktan sonra Weber pizza taşının da fiyatının 750 TL olduğunu görünce acaba farklı markaların da benzer ürünleri var mı diye araştırmak istedim. Pizzanın özelliği, hamurunun çok yüksek sıcaklıklarda pişmesinin gerekmesi ve bu yüzden fıtında bile yapıldığında güzel olmaması. Dolayısıyla mangalda pizza yapabilmek için bir adet pizza taşı edinmek şart.

Pizza taşına bir barbekü parası daha vermek istemediğim için soruyorum, Weber marka pizza taşına alternatif olarak pizza taşı önerisi olan var mı? Mesela bauhaus'ta Kingstone Pizza Taşı 250 TL'ye satılıyor. Sizce Weber pizza taşı kadar yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve kaliteli bir ürün müdür yoksa iki kullanımdan sonra elimde mi kalır?

volkanoxfb

22.09.2020 13:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pizza Pişirme Taşı Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.