5.00 / 1 oy

Parmakta su toplayan yer patlatılır mı?

Bugün hortumu yerine takmakla fazla uğraşınca farkında bile olmadan dakikalar içinde parmaklarım su toplamış, uzun zamandan beri başıma gelmediği için ne kadar rahatsızlık verici olduğunu unutmuşum, hele bir de tam da parmak uçları su toplayınca insan klavye bile kullanamaz duruma geliyor, telefon, uzaktan kumanda vb. meğerse hepsini parmak ucuyla yapıyormuşum..

Doktor bir arkadaşımı arayarak bu rahatsızlığıma kolay yoldan bir iğne batırarak son vermeyi ve su toplayan yeri patlatmanın doğru olup olmadığını sordum, o da enfeksiyon kapma riskinden bahsederek hiçbir şey yapmamamın daha doğru olacağını söyledi. Eğer çok büyük bir rahatsızlığa neden oluyorsa da evde yeterince steril bir ortam ve iğne bulmanın zor olacağını ve gerekiyorsa eczaneye gitmemin daha sağlıklı olacağını söyledi.

Sonuç olarak birkaç gün boyunca parmaklarımdaki suyun kendi kendisine geçmelerini bekleyeceğim ve hiç müdahale etmeyeceğim. Bu başlığı da kendi parmağındaki suyu patlatarak çıkartmayı düşünen kişileri olası enfeksiyon riski karşısında uyarmak için açıyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Ürtiker hastalığı neden olur?

bkz: İskorbüt Hastalığı Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

bkz: Islak şeylere dokunamama hastalığı nedir?

bkz: Procrastination (Erteleme Hastalığı) Nedir?

bkz: Meslek hastalığı nedir? 

bkz: Öğretmen Dizisinde Öğretmenin Hastalığı Nedir?

dirik

09.08.2021 20:49

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Ocak 2022 09:15
    0

    enfeksiyon kapması kuvvetle muhtemeldir, bu yüzden birkaç gün dayanmaya çalışın zaten kendi kendine söner gider

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Parmakta su toplayan yer patlatılır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.