5.00 / 1 oy

Mısır meyve midir sebze midir?

Mangalda pişirmek için sebze önerileri yazısını okuyunca kararsız kaldım ve mısır için meyve de diyemedim sebze de diyemedim. Mısırın yetişme ortamı ağaç desem değil, yerden çıkıyor desem o da değil, tahıl desem tahıl da değil. Pişip pişmeme durumuna bakacak olursak ise sebze demek gerekiyor ama en doğrusu araştırığ bilgi vermek diye düşündüm ve bu başlığı açtım.

Araştırmalarım sonucunda mısırın çok net bir şekilde meyve olduğunu öğrenmiş oldum, mısırın sebze olmamasının sebebi ise yetiştiği mısır bitkisinin çiçek kısımlarını da içermesiymiş. Dolayısıyla benim yıllardan beri bildiğim meyve sebze ayrımı bilgisinin de doğru olmadığını anlamış oldum. Bu arada bazı kaynaklarda mısırın kısmen tahıl grubuna da dahil olduğu yazılıyor, ama sonuç olarak süt mısırın bir sebze olmadığı konusu kesin ve net olarak ifade edilmiş.

Not: Mısır derken darı olan mısırdan bahsediyorum, gerçi başka mısır da yok ama mısırı hep farklı formlarda görünce insanların kafası karışmış internetten görebildiğim kadarıyla

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Döküm Tavada Mısır Nasıl Yapılır?

bkz: Mangalda Mısır Nasıl Közlenir?

bkz: Evde nasıl mısır közlenebilir?

bkz: Kereviz meyve midir sebze midir?

bkz: Topraksız tarım ile hangi meyve ve sebzeler üretilebilir?

bkz: Mısır Patlatma Makinesi Tavsiyesi (2021)

pakturk

01.05.2021 01:06

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mısır meyve midir sebze midir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.