5.00 / 1 oy

Kereviz meyve midir sebze midir?

Dün sitede Bozulmuş kereviz nasıl anlaşılır? yazısını görünce bir an boşluğa düştüm ve pek kereviz tüketmeyen birisi olarak kereviz meyve midir sebze midir diye gereksiz bir ikileme düştüm. Saçma olmakla birlikte bir süre düşünmekle birlikte sonuç olarak kerevizin bir meyve olmadığını düşünce yolu ile anlamış oldum.

Muhtemelen bu ikileme düşmeme neden olan şey, kerevizin çiğ de yenebiliyor olması ve sanki tüm sebzelerin pişmesi gerektiği gibi bir an hatalı bir düşünce şekline kapılmam oldu. Halbuki sebzeleri yerde yetişen ve gerekirse pişirilebilen besinler olarak akılda tutmak sanırım daha doğru.

Sonuç olarak kereviz bir sebzedir ve meyve falan değildir. Ama bu gibi düşünsel yollu tümevarımların akılda kalıcı bilgiler üretmeye vesile olduğunu düşündüğüm için bu başlığı açmak ve hem bilgi vermek, hem de kereviz meyve midir sebze midir ikilemine düşen arkadaşları aydınlatmak istedim.

Not: Bu süreçte biraz da araştırma yaptım ve kereviz saplarının da özellikle et suyu hazırlanmasında aroma katması amacıyla kullanıldığını öğrendim, hatta sadece kereviz sapı satan manavlar bile varmış internette. Kerevizin sapını keser kesmez çöpe atanların aklında bulunsun.

Editör editi: benzer yazılar için;

bkz: Bozulmuş ananas nasıl anlaşılır?

bkz: Yumurta ile güzel giden baharat tavsiyeleri

bkz: Hardal ile birlikte güzel giden yemekler

bkz: Hünnap Nedir ve Hünnap'ın Faydaları Nelerdir?

bkz: Boyoz evde nasıl yapılır?

bkz: Tereyağını oda sıcaklığında bırakmak güvenli midir?

yildirim.ergun

04.04.2021 09:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kereviz meyve midir sebze midir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.