5.00 / 1 oy

Döküm Tavada Mısır Nasıl Yapılır?

Canım közlenmiş mısır çekti, sağolsunlar yazarlar Mangalda Mısır Nasıl Közlenir? gibi yazılar da hazırlamışlar ama herkesin evde mısır közleyebilme lüksü olmadığı için kendimce alternatif ve güzel bir mısır pişirme yöntemi geliştirdim. Döküm tavayı güzelce ısıttıktan sonra mısırı tereyağı ile besledim ve döküm tavada pişirdim. Közlenmiş mısır denmez belki, çünkü köz kokusu yok haliyle mısırda. Ama evde minimal şartlarla en lezzetli mısırı nasıl pişirirsiniz sorusunun yanıtı olarak bence oldukça uygulanabilir bir tarif oldu.

döküm tavada mısırDöküm tavanın çok sıcak olmasından dolayı mısırı tavaya koyup da film ya da dizi izlemeye giderseniz altta kalan kısmı yakarsınız, bu yüzden düzenli olarak çevirin ve hem güzel pişmiş, hem de yanmamış şekilde mısırınızı afiyetle yiyin :)

sevtap79

26.11.2020 11:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Ekim 2021 07:53
    0

    tereyağı ile besleme detayını gözden kaçırmamak gerek, bence mısırın öz tadını bastıran bir uygulama oluyor bu ama sonuç olarak farklı bir şekilde yine çok lezzetli bir mısır pişirmiş olunuyor. dökümü kullanacak kadar sıcağa gerek var mı emin değilim ama haşlamaktansa her türlü ızgarayı tercih ederim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Döküm Tavada Mısır Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.