5.00 / 1 oy

Mangalda Mısır Nasıl Közlenir?

Mısırın mevsimi geldiğine göre artık mangallardan ve barbekülerden sonra kahveden önce ya da sonra mısır közleme mevsimini de açabiliriz :)

Guruss mangalda önce ızgara üzerinde biraz yeşil kabukları ile içlerini pişirdiğim mısırlar çok lezzetli oldu, buradan da hem nasıl yaptığımı, hem de közlerken çektiğim fotoğrafları paylaşmak istedim.

Yemeğin ortalarında daha kuzu şişler pişmeye devam ederlerken yan tarafta az bir ateşin üzerine alarak içlerinin pişmesini istedim.

mangalda mısır közlemek

Yemeğin son demlerinde de kabuklarını soyduktan sonra tereyağı sürerek ve tuzlayarak direk kalan közlerin üzerine aldım.

mangal közde mısırFotoğrafta olup olmadığını kontrol etme bahanesiyle kendime seçtiğim dilimi yediğim alanı da görebilirsiniz :) Sonuç olarak çok güzel közlenmiş ve lezzetli bir mısır oldu, ama süt mısırın yeri ayrı olduğu için sulu sulu mısır yapmak da közde mısır yerine tercih edilebilir, çünkü közün verdiği tad ne kadar güzel ise mısırın suyunu kaybetmesi de kendine has tadı o oranda eksiltiyor. Her yaptığımızı övecek halimiz yok, ne yediysek ve nasıl yorumladıysak öyle bizde :) Sonuç olarak közde mısır sevenler için gayet güzel bir tarif, ama süt mısır sevenler için sütte ya da suda haşlama yapmaya devam etmelerini öneriyorum.

volkanoxfb

20.06.2020 17:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Şubat 2022 06:00
    0

    bana közlenen mısır nedense çok kuru ve lezzetsiz geliyor. ya tereyağı vb. eklemek gerek ya da haşlama süt mısır olarak hazırlamak gerek ki kuru ve tatsız olmasın

  • 25 Haziran 2022 06:43

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mangalda Mısır Nasıl Közlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.