5.00 / 1 oy

Marketlerde satılan en kaliteli yumurta markası hangisi?

Yumurta pişirirken her marka değiştirdiğimde yumurtaları pişirme sürem değişiyor. Örneğin x markasının yumurtalarını istediğim kıvamda yiyebilmek için saat ayarlı olarak 10 dakikalık pişirme işlemim y markasındaki yumurtayı fazla pişirebiliyor ya da z marka yumurtanın fazla cıvık kalmasına yol açabiliyor. Zamanla anladım ki yumurtalar arasında o yumurtayı yumurtlayan ırklardan ve tavukların kendi boylarından kaynaklanan farklar varmış. Bazı yumurta türleri daha kalın kabuklu olabilirken bazı yumurta türleri ise large dediğimiz boyutta olmaya daha elverişliymiş. Zaten sonuç olarak yumurta üreticileri de ellerindeki yumurtaları boyutlarına göre kategorize ederek her bir yumurtayı kendi boyutunda yumurtalarla birlikte paketliyormuş.

Yumurta konusunda bir diğer ilginç bilgi ve farkındalık ise, zaten çok yumurta yiyoruz diye çoklu olarak satın aldığımız yumurtaların daha küçük hacimli, daha küçük paketlerde satılan yumurtaların ise daha büyük hacimli olduklarını fark etmem oldu. Yani tasarruf ediyoruz derken meğerse daha küçük yumurtalar yiyormuşuz. Ama bu durum her markada aynı olmayabilir.

Bu başlığı ise ırk ve lezzet olarak marketlerde satılmakta olan en lezzetli yumurtanın hangisi olduğunu yazar arkadaşların görüşlerine danışarak bulmak amacıyla açıyorum. Örneğin ben son zamanlarda biraz daha fazla bütçe ayırarak city farm'ın organik yumurtalarını satın almaya başladım ve daha lezzetli buluyorum. Belki başka marka yumurtalarda benzer bir beğeni yakalayan arkadaşlar varsa görüşlerini öğrenmek isterim.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Yumurta ile güzel giden baharat tavsiyeleri

bkz: Beyaz yumurta ile kahverengi yumurta arasındaki farklar nelerdir?

bkz: Yumurtanın Bozulup Bozulmadığı Nasıl Anlaşılır?

bkz: Yumurta Dolapta Bozulmadan Kaç Gün Durur?

bkz: Yumurta Zehirlenmesi Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

bkz: Bir yumurtada kaç gram protein vardır?

İsmail76

05.04.2021 14:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Marketlerde satılan en kaliteli yumurta markası hangisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.