5.00 / 1 oy

Baharat Öğütücüsü Tavsiyesi (2020)

Yemeği lezzetli yapan en önemli unsurlardan birisi nedir derseniz kesinlikle baharat derim, yanlış anlaşılmasın öyle baharat uzmanı falan değilim ama pandemi döneminde evde yemek yapmaya başladığından beri çok sayıda baharat öğrendim ve şimdi baharatsız bir yemek olmadan yemeğin tadını alamıyorum. Yenibahar, kakule, kişniş, misket limonu kabuğu gibi çok enteresan ve lezzetli baharatlar var ve bu baharatları alıp karıştırarak da kendi damak tadınıza göre çok güzel baharat karışımları elde edebiliyorsunuz. Ama her yemek için de farklı bir baharat karışımı kullanmak gerekiyor. Tavuk için ayrı, kırmızı et için ayrı, hamur işi için ayrı, balıklar için ayrı, hatta salatalar için bile ayrı baharat karışımları hazırlamak lezzeti ikiye üçe katlıyor. Bu karışımları ben şimdiye kadar havanda döverek hazırlıyordum ama artık zamandan kazanmak için ve biraz da baharat karışımlarımın içerikleri oturduğu için bir baharat öğütücü makinesi almak istiyorum.

Otomatik ve pilli olarak çalışan bu baharat öğütücülerin direk düğmeye bas ve öğüterek döksün tarzı versiyonları daha çok hoşuma gidiyor. Bir de hazne tipi içinde karıştırıp oradan tuzluk gibi bir kaba aktararak kullanabileceğiniz ürünler var ama bana pek ergonomik gelmedi. İnternette ürünlerin fiyatları da 200 ile 1000 TL arası değiştiği için hangi ürünü satın almam gerektiğine karar veremedim ve bu soruyu açarak baharat öğütücüsü konusunda bilgisi olanlara danışmak istedim. Hesaplı ve ev tipi bir kullanıma yetecek kadar kaliteli bir baharat öğütücüsü önerisi verebilir misiniz?

Not: ne kadar küçük ve kullanışlı olursa benim için o kadar iyi olur.

zonelman

18.11.2020 08:28

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 19 Kasım 2020 17:59
  12

  Sizin için şu incelemeyi hazırladım bkz: Russell Hobbs Baharat Öğütücüsü İncelemesi

  Umarım faydası olur.

 • 13 Ocak 2022 15:48
  1

  Musullu Baharat Ve Kahve Öğütücü 200w Inox (msl-1004) MSL-1004 (350 TL)

  kendim kullanıyorum, başlığı çıkabilir ve yıkanabilir olduğu için çok kullanışlı. içinde kahve de baharat da öğütebilirsiniz. tavsiye ederim

 • 11 Aralık 2020 13:16
  0

  tchibo'nun baharat öğütücüsünü kullanıyorum ve çok memnunum. paslanma yaşamadım. denemenizi tavsiye ederim. 

 • 24 Aralık 2021 00:07
  0

  50 gram kapasiteli baharat ve kahve öğütücüsü olarak Tefal GT110838 ürününü takip ediyorum ama son fiyat artışlarından sonra fiyatı 600 TL'yi geçti. bu kadar para veremem açıkçası ama 300 TL'nin altına inerse kendi adıma alabilirim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Baharat Öğütücüsü Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.