5.00 / 1 oy

Espresso Makinesi Kapsüllü mü Kapsülsüz mü Olmalı?

Kahve makinesi almak için araştırma yapmaya başlamıştım ama sonunda espresso makinesi almaya karar verdim. Özellikle yemeklerden sonra ağırlık çökünce ve sabahları kahvaltıdan kalkınca sert bir espresso içmenin, günün kalan kısmı için enerji sağladığını ve içim süresi olarak da saatler sürmediğini ve lezzet olarak da en sert ve lezzetli kahve seçimi olduğunu düşününce bu tercihi yapma kararı aldım. Filtre kahve için zaten french press kullanıyorum. Ayrıca espresso seçenekleri de o kadar çok aroma seçeneği sunuyor ki birisi baysa başka birisine sarabilirsiniz.

Anlamadığım konu ise espresso mekinelerinde kapsüllü modellerin kapsülsüz modellere göre yaklaşık 3 kat daha ucuz olmaları. Benim beğendiğim modeller de kapsüllü olan modeller olunca acaba bir terslik mi var bu işte diye kafam karıştı. Acaba uzun vadede kapsüllü espresso satın almak daha maliyetli olacağı için ben mi durumu fark etmiyorum diye alışverişi tamamlamadan önce bilenlere bir danışmak istedim. Sizce espresso makinesini kapsüllü mü yoksa kapsülsüz mü almalıyım ve tavsiye edeceğiniz bir marka ve model var mı?

networkman

27.08.2020 01:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Espresso Makinesi Kapsüllü mü Kapsülsüz mü Olmalı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.