5.00 / 1 oy

Mangalda sarımsak nasıl közlenir?

Sarımsak, mangalda közlenerek pişirildiğinde lezzet olarak birkaç boyut atlayan inanılmaz lezzetli bir sebze. Ben yemem diyen çok kişiyi közlenmiş sarımsak delisi yapmış birisi olarak ön yargılı olmamanızı ve aşağıdaki tariflere bir şans vermenizi öneriyorm.

Ben mangalda sarımsak közlemek için duruma göre iki seçenekten birisini uyguluyorum. Bu seçeneklerden ilki, sarımsakları tüm olarak birleşik vaziyetteyken közün üzerine atmak. Tercihen taşköprü sarımsağı varsa daha da lezzetli oluyor. Sarımsakların demet içerisinde tümü pişiyor ve sakal kısımları da közün üzerindeyken zaten yanıp gidiyor. Sonra bir maşa ile sarımsakları çukur bir tabakta ayırarak hemen sunabilrisiniz.

Eğer vaktim biraz daha müsaitse, sarımsakları ince bir şişe teker teker takmayı ve üzerlerine tereyağı sürerek pişirmek tam anlamıyla favorim. Tereyağlı sarımsaklardan ne kadar pişirirsem pişireyim, bugüne kadar hiç arttığını görmedim ve herkes de ciddi anlamda müptelası oldu. Ama normalde kullandığınızdan daha ince şişler edinmelisiniz ki sarımsakları parçalamadan şişe takabilmek mümkün olsun. 

 

Önceki benzer yazılarımdan bazıları için;

bkz: Mangalda soğan nasıl közlenir?

bkz: Mangalda patlıcan nasıl közlenir?

bkz: Mangalda biber nasıl közlenir?

bkz: Mangalda domates nasıl közlenir?

bkz: Steak Etler Nasıl Kesilmelidir?

bkz: Et Marine Ederken Hangi Yağ Kullanılmalıdır?

bostonlu

29.04.2021 16:23

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mangalda sarımsak nasıl közlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.