5.00 / 1 oy

Coca Cola'nın formülü içindekiler'de yazmıyor mu?

Bugün kadama takıldı bu soru, marketlerde ambalajlanarak satılan tüm gıda ürünlerinin (yiyecek ve içecek) içindeki maddeler içindekiler kısmında yazmak zorunda değil mi? Ama Coca Cola da aynı zamanda formülü gizli bir içecek, hatta bu formül de nerede saklanıyormuş diye merak ettim internetten baktım, Atlanta'da Coca Cola müzesinde saklanıyormuş. İnsanlar 125 yıldır coca cola'nın formülündeki gizli bileşeni bulmak için araştırmalar yapıyorlar ama coca cola da ticari sır olduğu gerekçesi ile bu formüldeki bileşenin ne (ya da neler) olduğunu paylaşmıyor. coca cola'nın içindekiler listesine bakınca da şu şekilde görünüyor:

- Su,

- şeker (S)* veya fruktoz-glukoz şurubu (F)*,

- karbondioksit,

- renklendirici (karamel),

- asitliği düzenleyici (fosforik asit),

- doğal aroma vericiler,

- kafein (maks. 0,150 g/l)

Burada ne olduğunu bikmediğim sadece doğal aroma vericiler var gibi görünüyor, o zaman coca cola'nın formülündeki gizli bileşen de (böcek olduğunu söyleyenlere inanmıyorum) bu doğal aroma vericilerin içindeki bir madde mi? Peki her neyse bu ürünü satabilmek için bu maddenin ne olduğunu içindekiler kısmında yazması gerekmiyor mu?

freecavit

19.11.2019 10:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 13 Ağustos 2022 03:54
    2

    tabi hatta coca cola firması evde coca cola üretebilmeniz için youtube diy kanalı da açtı, içindekiler de detaylarıyla kutuda yazıyor. firma artık yeter biz batmak istiyoruz demiş ve youtuber olmaya karar vermiş

  • 13 Ağustos 2022 02:15
    0

    şu tartışmaya bakabilirsiniz bkz: Et Baharatı Tavsiyesi - Chef Paul Meat Magic

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Coca Cola'nın formülü içindekiler'de yazmıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.